Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Eddig milyen mélyre tudott...

Eddig milyen mélyre tudott lemerülni a víz alá az emberiség?

Figyelt kérdés
Akár Drónnal vagy tengeralattjáróval? Hogy kutatásokat végezzen, az élőlényeken, ismeretlen fajokon!?

2014. nov. 3. 01:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Már eljutottak a Mariana-árok aljára, ami majdnem 11km mély. Ez a legmélyebb hely a világon.
2014. nov. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kutatási szinten nem tudom, rekord szinten a Mariana-árokban már jártak (11034m).


Meg 2012-ben James Cameron is volt lent, csak valami meghibásodott, így mintákat nem hoztak fel, csak képeket.

2014. nov. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nem az egész emberiség merül a víz alá, csak néhány kutató, vagy elszánt kalandvágyó ember.

Itt a válasz:

[link]

2014. nov. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötözködöm, de az EMBERISÉG utoljára a bibliai Vízözön esetén merült a víz alá.

A pontos mélxség nem meghatározott, de az Írás szerint néhány választotton kívül senki más nem élte túl.

2014. nov. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A Fold legmelyebb pontjan (Marianna-Arok) 2x is jart mar ember tengeralattjaroval. Ennel melyebbre nem lehet eljutni az oceanokban.
2014. nov. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ja bánán fogalmaztam hehe.. köszi a válaszokat
2014. nov. 3. 10:48
 7/10 anonim ***** válasza:
Én csak arra lennék kíváncsi, hogy a fenében bírhat a marianna árok mélyén élni bármi is? Az ott élő halak és egyebek hogy bírják ki ezt a nyomást? Tengeralattjárót is nehéz építeni ami bírja ezt :D
2014. nov. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Más a szervezetük stb de lehet hogy ott az árok legmélyén pont nem él semmi... dokumentumfilmben láttam már cápát 800m mélyen , azért az is durva
2014. nov. 4. 16:03
 9/10 anonim ***** válasza:
1100 kilogramm négyzetcentiméteren ként. Ehhez kell aztán szervezet X') A mikrobális élet állítólag kétszer aktívabb valamilyen okból kifolyólag a fenéken, és valami rákszerű élőlényeket is fel véltek fedezni. Ezt olvastam :3 Ha tényleg van ott valami normális élet, akkor az nagyon szívós.
2014. nov. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
na akkor utolsó, húzzál le 800-900 méter mélyre és megnézzük mi lesz. az árok legalján meg tuti nincs élet... na most már eljutott az agyadig
2014. nov. 4. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!