Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan tudnám kiszámolni,...

Hogyan tudnám kiszámolni, hogy egy bizonyos madárfaj mekkora maximális szárnyhosszal és testsúllyal képes repülni?

Figyelt kérdés

Egy regényemben találtam ki ezt a konkrét fajt, és ki akarom számolni, hogy mekkora az a maximális szárnyhossz és súly, amivel még képesek repülni - így határozva meg magának a fajnak a paramétereit is.

Annyira már utánanéztem a témának, hogy a nyomáshoz van köze a repülésnek: a szárny felett nyomáscsökkenés jön létre (mert gyorsabban áramlik a levegő), így a testrész alatti nagyobb nyomás felemeli. (Bernoulli, K-Zs felhajtóerők)

Magam valamiféle Bernoulli-nyomásra vonatkoztatott képletét használnám, vagy ebből indulnék ki (+ súlyerő, felhajtóerő), de annyira sok a hiányzó adat, hogy képtelen vagyok megválaszolni a saját kérdésemet.


Kérlek, segítsetek, hogy kiderülhessen!


Köszönöm előre is!



2014. nov. 22. 18:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Regényt vagy fizikakönyvet írsz?

Találj ki valamit elvileg te vagy az író!

Ha nem megy keress valami hasonlót!

2014. nov. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Természetesen regényt írok, de ettől függetlenül hitelesnek kell lennie. Lehetséges, hogy más nem fogja számolgatni, de nekem szükségem van rá, hogy bizonyíthassam az elméleteimet, amik ezekhez a lényekhez kapcsolódnak - ezért kértem a segítségeteket.
2014. nov. 22. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!