Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Douglex Dixon munkásságát a...

Prométeum kérdése:

Douglex Dixon munkásságát a jövőről hogy miként fog kinézni a jövőben az állatvilág és az ember mennyire lehet komolyan venni?

Figyelt kérdés
[link] ő írta a Az ember után - A jövő zoológiája, című könyvet, és Az új dinoszauruszok: egy alternatív evolúció,Ember az ember után: a jövő antropológiája, és a Vad jövőt,persze kíváncsi lennék egy olyan könyvre ami arról szól hogy milyen lenne ha a puhatestűek lennének a föld urai, vagy a rovarok, ez volna Douglex Dixon életművének a csúcsa. Vajon tényleg ki fognak halni a gerincesek 100-200 millió év múlva? Még a patkányok is? A mostani állatok közül a csótányok, férgek, és patkányok mellet mik még a legszívósabbak?

#rovar #idegen életforma #Puha testűek #ember utáni jövő #ember utáni evolució
2014. dec. 14. 00:51
 1/4 anonim válasza:
Ezek a könyvek valószínűsítik a jövő állatait. Sok természeti esemény befolyásolhatja, hogy melyik fajok kerülnek előtérbe. Az biztos, hogy minden létformának megvan a lejárati ideje.És a megüresedett ökológiai fülkéket új állatok töltik be.
2017. szept. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
amúgy ezek a könyvek megtalálhatóak online pdf formátumban? Sajnos eddig nem találtam.
2017. szept. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szerintem a csótányok, a skorpiók, és a fonalas férgek minden bízónyál,tovább fognak fejlődni.meg jó pár rágcsáló a többit nem tudom . Pdf formában szerintem nincs fent
2017. szept. 2. 21:05
 4/4 anonim válasza:
elég régi a kérdés, de ami a könyveiben van , az minden spekuláció a jövőről, persze ez nem zárja ki, hogy valóban így fog kinézni a jövő. Biztosan nem lehet tudni, de ami biztos, hogy vannak a fejlődésnek olyan szakaszai, amik szinte mindig bekövetkeznek, ha nem vesszük figyelembe a környezetből érkező változásokat ( pl. meteorbecsapódás, az éghajlatváltozás, techtonikus lemezek mozgása...). Én teljesen más szakmát űzök, de már gyerekkorom óta érdekel az evolúció és a biológia.
2020. ápr. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!