Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tényleg léteztek dinoszauruszok?

Tényleg léteztek dinoszauruszok?

Figyelt kérdés
Vagy az emberek csak kitálálták? Jó, lehet mondani, hogy találtak dinocsontvázakat, de ez nem bizonyíték rá, pl mivan ha nem is igazi. Valaki felvilágosítana?
2014. dec. 17. 23:03
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

*facepalm*

Igen, léteztek. A leletek valódiak, a szén 14-es izotópjával kormeghatározást is végeztek rajtuk. Persze nem kötelező elhinned nekem semmit, de ahhoz, hogy mindent magad is be tudj bizonyítani, érdemes egy archeológiai kurzust végigjárni (vagy egyetemet? Őszintén nem tudom, nem vagyok szakmabeli).

2014. dec. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Léteztek.
2014. dec. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Még szép, hogy léteztek.

A leletek pedig igaziak.Ha a csontkövületeknek nem hiszel, akkor is van még kismillió más nyoma a dinoszauruszoknak(koprolitok, lábnyomok, bőrárnyék, stb).

2014. dec. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Egyébként nem szénizotópos méréssel mérik a dínó csontokat. Az a mérés kb 60.000 évre visszamenőleg működik. Először megbecsülik a korát az alapján, hogy melyik rétegben van, és utána megfelelő izotópos vizsgálatot választanak. Ezzel általában a csonthoz közeli köveket datálják, így tudjuk a csontok korát.

Egyébként meg kérdező, ha az összes dinoszaurusz csont csak hamisítvány, akkor ez messze a leghosszabb távú, messze a legdrágább, messze a legösszefogottabb összeesküvés az emberiség történelmében. Több millió tonna csontot megfelelően kifaragni, elhelyezni, majd a nyomokat eltüntetni és újra kiásni több EZER év alatt (igen, már az ókorban is találtak dinoszaurusz csontokat), és mind ezt azért, hogy?

Már bocsi, de elég nevetséges elképzelés, hogy minden ok nélkül a történelem során több milliárd embert fizettek le, vesztegettek meg, több milliárd tonna követ mozgattak meg, több ezer éven át, csak hogy belehamisítsanak egy fajt a történelembe. Én azért valószínűbbnek tartom, hogy a csontok valódiak.

2014. dec. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Miért, szerinted a csontvázakat vicces kedvű időutazók helyezték el, pusztán azért, hogy szivassanak minket?

De áruld el, ha nem valódiak, akkor szerinted ki tette oda őket? Igen, megvan az esélye, hogy a jövőből jött vicces kedvű időutazók, vagy élienek, de valljuk be, ezek valószínűsége elenyésző.

2014. dec. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
#1 vagyok, elnézést a szénizotópos hibámért. #4, azt írtad, megfelelő izotópos mérést használnak. Kérlek leírnád bővebben, vagy linkelnél oldalt, ahol utánaolvashatok bővebben?
2014. dec. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

Ugyanaz a mérés lényege, mint a szénizotópos mérésnek, csak más radioaktív elemeket használnak. Pl U-235->Pb-207 vagy K-40->Ar-40. És mivel a fosszíliánál nem lehet azt mondani, hogy lerakódáskor ennyi meg ennyi uránt tartalmazott, sem azt hogy időközben ne lett volna anyagáramlás (ha időközben valamennyi anyag másféle módon ki vagy bekerült a rendszerbe, akkor az egész nem ér semmit), ezért olyan vulkanikus kőzeteket használnak, amik kielégítik ezeket a feltételeket.

Ennél sokkal többet én sem tudok a témáról, én sem ezzel foglalkozom. Csak a kreósokkal való vitából elég sok ilyen dolgot összeszed az ember.

Itt leírják röviden, hogy milyen módszerek vannak a kormeghatározásra: [link]

2014. dec. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%
Valami vallási fanatikus elkezdett téríteni, ferdíteni?
2014. dec. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 galaxy01 ***** válasza:
A dinoszauruszok sosem léteztek!
2023. máj. 25. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!