Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan jönnek ki a gömbi...

Hogyan jönnek ki a gömbi polárkoordináták számhármasai?

Figyelt kérdés

Úgy értem a Descartes és a gömbi közötti kapcsolat hogyan jön ki? [link]

a z komponens még rendben van, de a többinél, hogy jön ki az a szorzat?

Rákerestem és sok helyen oda van csak írva, hogy ez a kapcsolat és kész. Most ez ilyen egyszerű, hogy nem írják oda, vagy ennyire nem triviális?

köszönöm a választ!



2014. dec. 23. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy az itt található infók segítenek-e.

[link]

2014. dec. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez ilyen egyszerű. Keress a képen derékszögű háromszögeket, és írd fel a szögeik szinuszát, koszinuszát. Ez kapcsolatot teremt (r, φ, θ) és (x, y, z) között.
2014. dec. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egész egyszerűen csak arról van szó, hogy az x tengelyre vetítéskor először az x, y síkra kell projektálni a vektort, ezt adja a r*sin(fi), ezt szokták rho-val jelölni. Utána pedig ezt a vetületet vetíted x tengelyre egy cos(theta) segítségével, így a gömbi r kanonikus alakja x=r*sin(phi)*cos(theta).

y komponens ugyanez, csak ott a vetületet az y tengelyre vetíted, így ott sin(theta) kell, tehát y=r*sin(phi)*cos(theta). A z tengelynél meg csak magát a vektort vetíted rá a tengelyre, ezért az z=r*cos(phi).


Emlékszem régen egy csomót szenvedtem ezzel én is, de csak át kell látni, egyáltalán nincs benne semmi nehéz.

2014. dec. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elnézést, elírtam az y-ot. y=r*sin(phi)*sin(theta).
2014. dec. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!
2014. dec. 23. 22:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!