Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Magyarázatot tudtok?

Magyarázatot tudtok?

Figyelt kérdés
Arról van szó hogy gumikesztyű+szívószál...ebből a a kísérlet..rá kell raknom a gumikesztyűt úgy a szívószálra hogy légmentes legyen ezt beleraknom egy vízzel teli tálba..és ha belefújok a szívószálba akkor ennek fel kell jönni.Ez eddig oké,megcsinálom de a magyarázatot nem tudom,és sehol nem találom a neten.Köszönöm előre a segítséget!

2014. dec. 25. 18:16
 1/6 anonim válasza:
89%
Jól értem? Tényleg azt kérdezed, hogy a levegővel felfújt dolgok miért jönnek a víz felszínére?
2014. dec. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
#1 jól érted.
2014. dec. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó h nem tudom,csak olyan szakszerűen nem tudom elmondani..és egyébként ha már nem segítesz kímélj a válaszodtól..
2014. dec. 26. 13:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerencsétlen Arkhimédész.
2014. dec. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

#1 vagyok.

Bocsi, nem kötekedésnek szántam az első hozzászólást, de mielőtt 100 sorban válaszolok, tudni akartam, jól értem e a kérdést.

Szóval lássuk, hogy az elég szegényes, innen-onnan összeszedett fizika, kémia és csillagász tudásom alapján, mit tudok így 1:00 körül összehozni!

Azonos nyomás, hőmérséklet és térfogat esetén, a különböző anyagok tömege eltér egymástól. Hogy miért, abba most nem mennék bele, de asszem az atomszerkezethez és a fajsúlyhoz van köze. Ez alapján azt mondhatjuk, hogy a levegő könnyebb, mint a víz.

Minél nagyobb egy test/anyag tömege, annál erősebben hat rá a gravitáció. Az egyszerűség kedvéért, mondjuk, hogy más erőhatás most nem létezik! Ekkor minden anyag a gravitációs középpont felé mozog. A nagyobb tömegűekre erősebben hat a G, ezért ezek közelebb tudnak kerülni, a kisebb tömegűeket a sorban hátrébb szorítva. Esetünkben a gravitációs középpont a föld középpontja. Az anyagok sorrendje itt is a tömegüktől függ: LEVEGŐ(légkör), VÍZ(óceán), kő(zet), vas(mag).

Sőt, ha a Nap a G középpont: Neptunusz(gáz), Uránusz(gáz), Szaturnusz(gáz), Jupiter(gáz), Mars(kőzet), Föld(kőzet), Vénusz(kőzet), Merkúr(vas).

Ez történik a Te kísérleted alatt rendelkezésre álló anyagokkal is: beáll a sorrend.

2014. dec. 27. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom nagyonnagyon sokat segitettel !:)))
2014. dec. 29. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!