Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Mars bolygó, vagy a Titán...

Gerifan kérdése:

A Mars bolygó, vagy a Titán hold az érdekesebb égitest szerintetek?

Figyelt kérdés
Szerintem a Titán

2015. jan. 17. 15:01
 1/8 2xSü ***** válasza:
3%

Milyen szempontból?


A Titán talán érdekesebb, ha életet keresünk a Naprendszeren belül.

A Mars viszont könnyebben – olcsóbban, rövidebb idő alatt –megközelíthető, hosszútávon inkább itt bányászni, vagy itt építeni egy bázist. (Meg persze az élet keresése is érdekes téma itt is.)

2015. jan. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Vree ***** válasza:
Én az Európára szavazok, közelebb van, mint a Titán, mér csak egy dolog kéne, egy bazi nagy jégcsákány...
2015. jan. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én mérnők vagyok,csak azért mondtam le a Marsról,mert nem rég kezdtem el csinálni a tervrajzokat.Szóval most egy kicsit bánatos vagyok.De akkor majd másik bolygókra csinálok terraformereket.
2015. jan. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De a titán kedvezőbb.
2015. jan. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Miért? Jártál már bármelyiken is? Avagy elhiszed, amit a nasa hazudik, montíroz a bolygó/hold fotóikon??
2015. jan. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Szerintem meg a Mars :)
2015. jan. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Pár éve volt szó arról hogy hazudik a nasa......hogy valójában van lélegezhető levegő a marson és alá is támasztották bizonyitékokkal + előkerült pár felvétel miszerint már jártak ott is emberek és találtak szerves életet, valamilyen földalatti állatot stb stb ez hosszú sztori de inkább a mars.... a titánon csak folyékony metán van meg -100 alatti hőmérséklet és a sziklák a hideg miatt majdnem olyan kemények mint a gyémánt....ott nemigen találnak életet max bakteriális szinten, de az szinte bárhol fellelhető még üstökösökben is. de egy szó mint száz....inkább a mars.....de leginkább az európa érdekes mert ha valóban viz van a felszin alatt akkor ott biza kifejlődhettek komplexebb életek is nemcsak baktériumok, az már izgalmasabb lenne :) de inkább maradjunk a földnél, előbb ezt kéne megismerni. itt vannak a tengerek óceánok...hiába ilyen fejlett a tehnológia a mélységben lapuló élőlények 20%át sem ismerjük. 6-7km mélységben ahol lehetetlennek kéne lennie az életnek találtak halakat és különféle más élőlényeket...egyszer a földet ismerjük meg aztán irány a világűr :)
2015. febr. 22. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azé bírom ezeket a konteósokat - egyik oldalról a NASA hazudik, és sosem volt holdra szállás le. A másik oldalról a NASA hazudik, és már kb minden bolygón jártunk, meg van bázisunk is, sőt, a földönkívüliek is napi szinten erre járnak...
2015. márc. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!