Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet baktériumot...

Hogyan lehet baktériumot tenyészteni?

Figyelt kérdés
Konkrétan a Septifos-ban levő, baktériumokról lenne szó. Valami tiszta, és házilag egyszerűen kivitelezhető megoldás érdekelne, nem emberi ürülékben akarom szaporítani őket :)
2015. jan. 22. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
2015. jan. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha tiszta tenyészetet akarsz fenntartani hogy ne kelljen vásárolnod a cuccot, azt kétszer is meggondolnám. Még laboratórumi körülmények közt is nehéz tisztán fenntartani egy (nem rezisztens) baktériumtörzset. Ha sikerül befertőznöd valamivel, ami túlnövi, te meg elfogyasztod, az nem túl egészséges.
2015. jan. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem akarom megenni. Ez emésztőbe való készítmény, ami lebontja, és cseppfolyósítja a fekáliát :)


Az is jó lenne nekem, hogy ha mielőtt a wc-be szórok belőle, fel tudnám kicsit javítani, hogy a baktériumok elszaporodjanak.


Az első válaszoló linkelt egy hasonló kérdést. Azt olvastam én is, de ott írták, hogy a különböző baktériumoknak mások az igényei.


A húsleves (a macskánknak rendszeresen szoktunk főzni csirkenyakat) jó lenne esetleg táptalajnak?

2015. jan. 23. 20:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Jó. De vigyázz, a felszaporodott baktérium veszélyes is lehet.
2015. jan. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az sem biztos, hogy a kívánt baktérium fog a legjobban szaporodni a húslevesben, lehet, hogy valami más, veszélyes baktérium.
2015. jan. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!