Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Igaz az alabbi kilyelentes?...

Igaz az alabbi kilyelentes? (Fizika/Magnesesseg)

Figyelt kérdés
A földi mágneses mező egy mágneses dipólus, melynek déli mágneses pólusa a földrajzi Északi-sark közelében, az északi mágneses pólusa a földrajzi Déli-sark közelében található.

2015. jan. 25. 16:43
1 2
 1/13 Vree ***** válasza:
72%

Igaz.


max. akkor nem, ha a "közelében"-t nagyon rigorózusan értelmezzük.

kb. 10-11 fok szögeltérés van a kettő között.


[link]

[link]

2015. jan. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ok csak a fenti meghatarozasban ugy irja hogy a deli magneses poli az foldrajzi Eszaki-sark kozeleben van. Nem forditva?
2015. jan. 25. 17:25
 3/13 Vree ***** válasza:
0%

Akkor nem igaz.

Az északi van az északi közelében és viszont.

Lévén ezek ember adta nevek (mi az, hogy "észak"?), hülyék lettek volna felcserélt neveket adni...

2015. jan. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%

Nem. Most mondanám, hogy nézd meg Wiki-n, de onnan másoltad ki a fenti mondatot.:/

Egyébként azért van így (ha jól tudom), mert a Föld mágneses déli pólusa vonzza az iránytű északi pólusát, vagyis az iránytú északi pólusa akkor mutat észak felé, ha északon a Föld déli pólusa van.

Szóval az északi azért északi, mert az iránytű északi pólusa mutat északra.

2015. jan. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
"Nem": ezt arra értettem, hogy "nem fordítva". Tehát tényleg jól van a wikipédián.
2015. jan. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

A kijelentés szót ly-nal írtad, és meghalt egy panda.


De a kijelentés határozottan IGAZ.

2015. jan. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Vree ***** válasza:
0%

mit másolt ki kicsoda...? :D

közlöm veled, hogy önálló gondolataim is vannak.

am. fogalmam sincs mit ír a pédia vagy melyik szócikkre gondolsz.


A felcserélődést magyarázza már el valaki mert én is kíváncsi vagyok. :D

2015. jan. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%

Azért ez nekem kicsit syntax error:

„A földi mágneses mező egy mágneses dipólus,…”

Olyan, mintha azt mondanánk, hogy „a valamilyen elektromos mező egy töltés”.


Szóval én inkább így kezdeném:

„A föld mágneses mezeje jó közelítéssel egy mágneses dipólus tere,…”


Majd ha egyszer sok kedvem meg időm lesz, akkor lehet, hogy elkezdem kijavítgatni a magyar Wikipédiát…


(((Amúgy az ilyesmi – mint például a „gyorsuló sebesség”, „melegedő hőmérséklet”, sin(krumpli), 3+*4,… – csak engem és egy számológépet zavar?)))

2015. jan. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy az északi délen és a déli északon, vagyis a közelében, tehát az állítás biztosan helyes. A pólusok valamilyen periódussal váltakoznak, annak idején pár éve ment ebből is a balhé, hogy jajj még átáll nem lesz magnetoszféra és a csúnya Nap megöl minket... Szokásos népbutítás ment a TV-ben, aztán persze csodás módon találtak pár fizikust, akik elmagyarázták, hogy mégse pusztulunk ki. Tessék, itt egy wiki link hozzá, ahol jól írják a dolgokat:

[link]


Itt egy idézett a fenti linkről, erről beszéltem:

"A hawaii lávaalakzatok vizsgálata alapján arra a következtetésre jutottak, hogy a Föld mágneses tere pólusváltozásokat szenved néhány tízezer évtől néhány millió évig tartó periódusok során, átlagosan 250 000 évenként. A legutóbbi ilyen esemény az ún. Brunhes-Matuyama pólusváltozás volt 780 000 évvel ezelőtt. A pólusváltás időtartama átlagosan 5000 év, de tarthat 1000 vagy 20 000 évig is."


Az egyik előző válaszoló kérdésére válaszolva:

"A pólusváltozásokat előidéző mechanizmus még nem ismert."

2015. jan. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Vree ***** válasza:
0%

Köszi!


Ami engem érdekelne, hogy miért hívjuk a földrajzi északi pólus közelében lévö mágneses pólust DÉLI mágneses pólusnak.


Az ember úgy tartaná logikusnak, hogy az iránytű mindig ugyanazokba az irányokba mutatott, tehát nem lehet a déli pólus elnevezés sehogyan sem más a fizikakutatásban, mint a földrajzban...

Valaki segítene? :D

2015. jan. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!