Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Igaz, hogy a magyaroknak...

Igaz, hogy a magyaroknak lényegesen nagyobb I. Q-juk a világon?

Figyelt kérdés

Biztosan megfigyelted, hogy a barátaid és bárki a fórumon elmondja mennyi az I.Q-ja a teszt alapján, azok átlaga jóval nagyobb, mint 100! Ugyanis az I.Q defíniciója szerint az emberek I.Q átlaga az összesnek pont 100-nak kell lennie. Egyszerűen értelmesebbek vagyunk mint mások?


Barátom említette, hogy nemhiába híres a magyar szűrkeállomány. Mi adtuk az atombomba készítőit (a fasori gimnázium), rengeteg tudóst a világnak egyfőre eső Nóbel-díjasok számí itt a legnagyobb. Barátom szerimt kimutatások alapjákn a magyarok átlag I.Q-ja jóval nagyobb a világon. Nekem is 145. Megkérdezném, ti mit tuttok erről ? Hollehet a felmérrésnek utánajárni? Megnézni?



2015. márc. 2. 22:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
81%

"Nekem is 145."


Na igen. "Nóbel-díjasok" ; "Hollehet a felmérrésnek utánajárni"


Az barátaidnak is azért magas az IQ-juk, amiért neked is. Mert azt hazudják. Az a helyzet, hogy sem a barátaidnak, sem neked nincs 145-ös IQ-d. Ne is mond, hogy félre írtad az idézett szavakat, mert van helyesírás ellenőrző... 145-ös... ha-ha!! Jó vicc!

2015. márc. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
82%

Ugye nem baj, ha nem hiszem el, hogy neked 145-ös IQ-d van?


Az, hogy ki-mit ír, nem jelent semmit, ahogyan az sem, hogy sok nagy koponya magyar (származású) volt; sok mindentől függ az, hogy valakinek van-e tehetsége, vagy hogy mihez van tehetsége. Lehet véletlen is, hogy azok a nagyok tőlünk származnak. Ez persze érdemükből nem von le semmit.


Elnézve azt, ami ebben az országban uralkodik, kétlem, hogy az átlag IQ-szint az egeket verdesné... :(

2015. márc. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
64%
Nézz meg pár kérdést ezen az oldalon, egyből rá fogsz jönni, hogy az átlag magyarnak nincs három számjegyű IQ-ja. Némelyiknek még két számjegyű se. Ilyen helyesírással a tiéd is közelebb állhat a 14-hez, mint a 145-höz.
2015. márc. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%

"Biztosan megfigyelted, hogy a barátaid és bárki a fórumon elmondja mennyi az I.Q-ja a teszt alapján, azok átlaga jóval nagyobb, mint 100! "


Akinek alacsony vagy átlagos az iq-ja az egyrészt nem dicsekszik vele, másrészt valószínűleg nem is érdekli a dolog.

2015. márc. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
75%

"Igaz, hogy a magyaroknak lényegesen nagyobb I. Q-juk a világon?"

Nem. És ezt nem "nagy nemzeti fájdalomból" mondom.


Itt egy 1981-es statisztika: [link]


És itt a Nobel-díjasok népességhez mért arányához mérten - ámbár az átlagnál több Nobel-díjasunk van, de IQ-ból a középmezőnyben vagyunk: [link]


Itt egy 2015-ös: [link]


Itt van még egy 2002-es: [link]

2015. márc. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 2xSü ***** válasza:
89%

Lehet, hogy van az országok között rangsor az átlag IQ-t nézve. Igazán tudományos alaposságú felmérést én nem láttam, persze ez nem zárja ki azt, hogy nincs. Amiket láttam, azok azért erősen megkérdőjelezhetőek, de általában igaz, hogy az egész világot nézve 100-as áltagot hoz – definíciója szerint –, és az ilyen-olyan összevetések ±10-es értéknél nem hoznak ki nagyobb különbséget.


De nem is erről van itt szó. Az átlagba bele tartoznak az értelmi fogyatékosok, a társadalom mindenféle rétege. Bár nem feltétlenül igaz összefüggés, de valószínű egy gyári munkásnak, aki a kocsmába issza éppen a nyó'cadik fröccsöt, alacsonyabb az IQ-ja. Az ember akkor kíváncsi az IQ-jára általában, ha sejti, hogy magasabb. Meg úgy alapvetően a kíváncsiság és az intelligencia logikusan összefügg. Persze, hogy érthető, hogy akik egy ilyen kérdésre válaszolnak, azért teszik, mert érdekli őket a téma, és azért érdekli őket a téma, mert valószínű valóban magasabb az IQ-juk.


Egy 15-ös szórású teszten egy 130-as eredmény az már jobb, mint az emberiség 2%-nak az eredménye. Hangsúlyozom az átlag kiszámolásába benne vannak az értelmi fogyatékosok, gyári munkások, ValóVilág rajongók népes tábora is. Ha megnézed a világban a diplomások aránya a világ össznépességéhez képest ugyanúgy 1-2% maximum, tehát egy 15-ös szórású teszten elért 130-as eredménytől pont annyira kell hasra esni, mint egy akármilyen diplomától.


De a teszten is sok múlik. Vannak korrekt, helyes eredményt adó tesztek. Vannak viszont, amik valamiféle pénz reményében inkább magasabb értéket adnak, mert akkor nagyobb eséllyel tudnak megfűzni, hogy pénzt költs valamilyen következő lépésre.


Másrészt egy 145-ös IQ semmit nem jelent, ha nem mondod meg, hogy milyen szórású teszt adta az eredményt. Egy 15-ös szórású teszten elért 130-as eredmény pont ugyanannyi, mint egy 24-es szórású teszten elért 148-as eredmény.

2015. márc. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 2xSü ***** válasza:
78%

#1> Ne is mond, hogy félre írtad az idézett szavakat, mert van helyesírás ellenőrző... 145-ös... ha-ha!! Jó vicc!


#3> Ilyen helyesírással a tiéd is közelebb állhat a 14-hez, mint a 145-höz.


Az IQ nem jelent automatikusan kitűnő helyesírást. Elvileg egy analfabéta, egy diszlexiás, vagy éppen egy nyelvtant tanulni lusta embernek is lehet kiugróan magas logikai intelligenciája. Hasonlóan, mint megfordítva. Attól, hogy valaki nagyon jól megtanulta a helyesírást, attól még lehet buta, mint a föld, aki képtelen egy egyszerű problémát megoldani.


Én kitöltöttem a Mensa hivatalos tesztjét, és Mensa tag voltam – csak azért nem vagyok ma is, mert nem látom jelenleg értelmét befizetni a tagdíjat –, sőt azon kevesek közé tartozom, akik kétszer is kitöltötték a tesztet. (Azonos eredmény született.) És… Pocsék volt a helyesírásom általános iskolában, de középiskolában sem volt sokkal jobb. A matek, fizika nagyon jól ment, mert ezek logikusak. A nyelvtani szabályok meg nem voltak elég logikusak számomra, egy csomó mindent kvázi be kellett magolni, csak nyűg volt számomra. Külön erőfeszítés, és gyakorlás, rengeteg olvasás kérdése, hogy később azért úgy-ahogy megtanultam helyesen írni.


A logikai IQ kizárólag a problémamegoldó képességet méri, és csak azt jelenti. Kissé túl is van misztifikálva a dolog. Attól, hogy valaki magas pontszámot ér el egy IQ tesztben, attól még lehet bunkó, műveletlen, lusta, érzéketlen, pontatlan. Hasonló ez a testmagassághoz. A testmagasság csak a test magasságát méri, nem jelenti azt, hogy illető nehezebb, erősebb, gyorsabban fut, stb… Oké, van némi korreláció, de attól, hogy valaki gyenge, vagy lassú, abból még nem lehet következtetést levonni a testmagasságáról.

2015. márc. 3. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Wadmalac ***** válasza:
62%

Ha esetleg az a benyomás vitt a téves következtetésre, hogy itt a GYK-n viszonylag sok átlag feletti értelmi szintű(nek tűnő) embert találsz, akkor erre ne alapozz. Ez ugyanis nem reprezentáns metszete a társadalomnak.


És bizony vannak itt olyan iszonyatosan brutálisan "mélyenszántó" kérdések, hozzászólások is, hogy én ez alapján inkább borúlátó következtetést vonnák le kis országunk színvonalára.

2015. márc. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
35%

> "mélyenszántó" kérdések

Ez jó, ezen szakadtam! :))

2015. márc. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
25%

Tessék, a (számomra) legutóbbi "mélyenszántó" kérdés, ami eredetileg a Tudományokban volt, azt hiszem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tanarok-iskolatarsak_..

:D

2015. márc. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!