Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan kell ezeket kiszámítani...

Hogyan kell ezeket kiszámítani? (sürgős, holnapra kell! )

Figyelt kérdés
Holnap dolgozatot írok ilyen földrajzi kiszámításokból,és sajnos elfelejtettem,hogy hogyan kell kiszámítani az évi közepes hőingást,a napi hőingást,az évi hőingást,a napi közepes hőingást...meg minden ilyen hőingásos kiszámítás módját elfelejtettem:(:S SÜRGŐS,MERT HOLNAPRA KELL,MA AKAROK GYAKOROLNI RÁ,ÉS CSAK ÚGY TUDOK,HA EZEKET A KISZÁMÍTÁSI MÓDOKAT ISMEREM.
2010. febr. 15. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
39%

Hát ez egyáltalán nem bonyolult. Sőt! Már a nevében benne van hogyan kell kiszámolni.

Tudsz átlagot számítani? Gondolom mert ez 9.-es anyag és akkor már bőven tudnod kellene. Na van pl. az évi hőingás.

Meg van adva 12 hónapod és mindegyikhez egy érték, hogy hány fok volt akkor. ezeket összeadod és elosztod 12-vel. Ezzel átlagot is számoltál. Tádámm máris megtudod hogy mennyi az évi hőingás. Ugyan így a napi hőingásnál stb.

Ha nem érted ÍRJ!

2010. febr. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem a hőingás inkább a két hőmérsékleti szélső érték különbsége.

Az átlag az átlaghőmérsékletet adja meg.

2010. febr. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Uhh Bocsi, nagyon nagyon sajnálom. A napi hőingás: a legkisebb és a legnagyobb hőmérséklet különbségét kell venni. Az évinél is szintúgy stb.
2010. febr. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kösz szépen:D és amúgy én 14 éves vagyok(8.oszt.),ez 5.osztályos anyag..és igaz h kéne tudnom,csak elfelejtettem az egészet:S
2010. febr. 15. 18:50
 5/10 A kérdező kommentje:
Aztán végülis nem írtunk...de legalább már tudom:D kösz mindenkinek!!!
2010. febr. 16. 18:41
 6/10 anonim válasza:
23%

Én 5.-dikes vagyok és ebből írunk TZ-t.

NAGYON EGYSZERŰ!

2013. márc. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Én is 5.-es vagyok és mi holnap írunk ebből.Én egyáltalán nem tudtam de amikor elolvastam a választ akkor végre megértettem:)
2013. ápr. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 nemtomafizikat válasza:
79%
Első válazsolónak ninc sigaza, mert a hőingás a legmagasabb és a legalacsonyabb hőmérséklet közti különbseg .
2015. jún. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Itt nem 16 év a korhatár? :D Nem mintha kötekednék, én is benne voltam fiatalabban is. De amikor véletlenül leírtam fél órán belül jött a bann :S.
2020. máj. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
9-es ugyanez xD Elmúltam 16 már, de amikor még pár éve véletlenül csak utaltam rá, hogy hány éves vagyok, bumm, nem tudtam használni a fiókomat
okt. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!