Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Napfogyatkozáskor miért nem...

Napfogyatkozáskor miért nem lehet belenézni a napba?

Figyelt kérdés
Nem lehet belenézni a napba? Mitől különb a mai nap a holnapitól? Mindenkinek a földet kell néznie mert ha belenéz akkor megvakul? Vagy hogy van ez? Ha most belenézek akkor nem lesz károsodott a szemem max foltokat látok de elmúlik. Holnap mitől lesz ez másabb pont amikor elvileg el lesz takarva? Tudni szeretném, hogy akkor holnap megnézhetem e a napfogyatkozást.

2015. márc. 19. 14:36
1 2
 1/14 Tengor ***** válasza:
37%

Nem lehet belenézni, mert kiég retinád. Tegnap is kiégett volna, ma is kiégne és holnap is ki fog égni. Azért hívják fel mindenhol erre a figyelmet, mert a nép hajlamos csak fél információkat meghallani és úgy gondolja, hogy azért mert napfogyatkozás van, bele lehet nézni a napba.

Nálunk csak részleges napfogyatkozás lesz, bőven átjut annyi sugárzás, hogy megvakulj, ha belenézel.

2015. márc. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ha csak felnézek a napra már attól is megvakulok? Nem szoktam a napba nézni de szerintem mindenki minimum 1x belenézett a napba vagy akár véletlen tükröződéskor.
2015. márc. 19. 14:44
 3/14 anonim ***** válasza:
20%
egy pillanat alatt nem jut a szemedbe annyi sugárzás mintha kiállsz és 10 percig bámulod, ne legyél hülye,minek kérdezel ilyen ökörségeket?
2015. márc. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mielött kiírtam ezt a kérdést elötte megnéztem pár ilyen kérdést és azt írták, hogy 2 mp alatt is megvakulhatsz. Ezért nem értettem hogy akkor pontosan mi is van. Akkor 10 mp-ig nézhetem? Nem akarom percekig.
2015. márc. 19. 14:51
 5/14 anonim ***** válasza:
10%

gondolkodj már ember!!!

ha belenézel a napba, leginkább az időtől függően károsodik a szemed, lehet hogy nem azonnal fogsz megvakulni, hanem 80éves korod helyett mondjuk 40 évesen. mellesleg ha néztél akár egy pillanatig is szabad szemmel a napba feltűnhetett hogy k..vára nem látod a napkorongot mert olyan erős a fény

2015. márc. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

Petőfi Sándor (1823–-1849) hazánk legnagyobb forradalmi költője. Bal szemén megromlott a látása, miután a napfogyatkozást figyelve károsodott a retinája. Ekkor írta:

SZEMFÁJÁSOMKOR

Teremtő isten! szemeimre

A vakságot tán csak nem küldöd?

Mi lesz belőlem, hogyha többé

Nem láthatok lyányt s pipafüstöt!


Pest, 1844. Szeptember. Bal szemének látásjavítására szemüveggel próbálkozott, eredménytelenül.

2015. márc. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A napfogyatkozás több, mint 2 perc, de ha néhány másodpercnél tovább nézel a Napba, akkor kiég a retinád.
2015. márc. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt már 20x megkérdezték, így bemásolom a válaszomat:


Azért mert napfogyatkozáskor sötétebb van, a pupillád jobban kitágul, így több káros UV sugárzás éri a szemed, mintha a tűzű Napba néznél, amikor a pupillád össze van szűkülve.


Ez ugyanolyan, mint a rossz napszemüveg esete. Ha nem szűri az UV fényt, de közben a pupillád kitágul (mert a napszemüveg miatt sötétben van), akkor a szemed védtelen az UV fénnyel szemben. Ugyan ez van napfogyatkozáskor is, ezért károsabb, mint a sima Napba nézés.

2015. márc. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
48%

Vakságot okozhat. Mivel nagyon erős a sugárzása...


Használj speciális szemüveget, vagy ha van, a hegesztő szemüveg is (abból is az erősebb)

2015. márc. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
50%
Jól értelmezem akkor, hogy teljes napfogyatkozáskor a Hold teljesen eltakarja a Napot, így abba bele szabad nézni?
2015. márc. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!