Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a kollagén, miből épül...

Mi a kollagén, miből épül fel, mik az alkotóelemei, mi a képlete?

Figyelt kérdés

2015. máj. 2. 13:59
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
google: kollagén
2015. máj. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A kollagén fehérje, az extracelluláris mátrix fő struktúrális alkotója. Mennyiségét tekintve a szervezetünkben lévő fehérjék kb. 25%-át adja. Fehérjetermészetéből adódóan aminosavakból épül fel. Az aminosavak láncokat elkotnak, a láncok kombinációiból 28 féle kolagén molekula jön létre.

Képlete: Egyetelen lánc kb 1000 aminosavból épül fel, melyeket egyenként lerajzolni nincs sok értelme.

2015. máj. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
nemhogy aminosavakból, de alfa aminosavakból
2015. máj. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#1: A google-lel már természetesen kerestem, nem találtam meg azt, amire kíváncsi voltam. Ilyet annyira felesleges reagálni egy kérdésre, hogy az ember keresse meg a választ a google-lel.


#2: Köszönöm szépen! Arról tudnál valamit írni, hogy a kollagén mely aminosavakból épül fel? Aminosavakon kívül mit tartalmaz még a kollagén (pl. poliszacharid)? Esetleg tudnál linket adni, ahol elolvashatnám, hogy mi az a 28 kollagén molekula?

"Egyetlen lánc kb 1000 aminosavból épül fel, melyeket egyenként lerajzolni nincs sok értelme." Köszi, hogy ezt megírtad, tehát le lehetne rajzolni, csak túl bonyolult vagy hosszadalmas lenne.

Olyasmire gondoltam, hogy pl. 3 prolin aminosav, 2 lizin aminosav, stb.

Előre is köszi!


#3: Köszi a kiegészítést. (Nem tudom, hogy mi az az alfa aminosav. :-))

2015. máj. 2. 14:52
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

az azt jeleti, hogy az aminocsoport meg a karboxil csoport ugyan arra a szénre kapcsolódik


ha egymás melletti szenekre akkor béta és ha van egy szén kihagyás akkor gamma

2015. máj. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jó! Köszönöm!
2015. máj. 2. 15:24
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A 2. vagyok.

Nem tudom milyen részletesen érdekel a téma, de ezt tudom ajánlani:

[link]

Lehet kicsit túl részletes. Én is egy egyetemi anyagból idéztem, de azt nem tudom belinkelni.

Remélem hasznos lesz.

2015. máj. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm újra! Átnézem!
2015. máj. 2. 17:05
 9/9 anonim válasza:
De jó az a link
2017. febr. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!