Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » "Mivel magyarázhatók a homokta...

"Mivel magyarázhatók a homoktalaj és a humusztalaj eltérő tulajdonságai? "

Figyelt kérdés
A fenti kérdés egy szóbeli biológia tétel egyik kérdése,de nem igazán értem,milyen választ kellene adnom rá. Esetleg valami ötlet?

2015. jún. 3. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A legrövidebben: eredetükkel és összetételi minőségükkel. Ezt kellene kifejteni bővebben, szerintem.
2015. jún. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

#1 kiegészítése:


Például: a homoktalaj ásványi eredetű, a humusztalaj szerves eredetű. A többi meg ezekből következik.

2015. jún. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Basszus,igaz! Köszi a tippet,nagy segítség volt. :)
2015. jún. 3. 20:12
 4/6 anonim ***** válasza:
*A többi meg ezekből következik. Vízmegkötő-tartalékoló képesség (gyenge vagy erős), tápanyagtartalom (szegény vagy gazdag), mitől olyan amilyen (mert a homok ilyen és a humusz olyan) és hasonlók. Ennyit még hozzá, és bocsi, hogy ilyen darabos voltam.
2015. jún. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Semmi gond,végül pont ezeket írtam,amiket mondtál. :)
2015. jún. 3. 21:10
 6/6 anonim ***** válasza:

Elnézést kérek, sajnos csak utólag jutott eszembe még néhány idevaló dolog, a kérdésre adható válasz felépítése és logikája és még némi kiegészítés. Nem tudom késő-e, de átadom, hátha még jó lesz valamire:


A felelet logikai felépítése a következőképpen néz ki:


Eredet -> szerkezet -> összetétel -> minőség -> tulajdonságok.


A választ a minőségig bezáróan kellett volna kidolgozni, különösen kiemelve a szerkezetet. A szerkezet és az összetétel a minőség alapja. Az eddigiektől függenek az eltérő tulajdonságok.


A homok szerkezet és kolloidok nélküli váztalaj (vízáteresztő), a humusz szerkezetes, morzsalékos, szerves kolloidokban gazdag, ezért vízmegkötő. „A humusz úgy szívja magába a vizet, mint a szivacs.” – mondogatta egykori földrajztanárom. Szerkezettől függő a tápanyag-tartalom, illetve megkötő képesség is. A homokból könnyen kimosódik. A humusz tápanyagtartalma eredendően nagyobb és jobban meg is kötődik, tartalékolódik benne. A minőség ezért a homok esetében rosszabb, a humusznál pedig jobb.

2015. jún. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!