Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tömeg energia ekvivalenciát...

Tömeg energia ekvivalenciát hogyan kel számítani? (E=mc2)

Figyelt kérdés
Ha Energia(J)= tömeg(m)*fénysebesség(299792458 m/s)^2 , akkor 3 kg joghurt 26962655416067200000 Joule enregia?

2015. jún. 14. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:

A tömeg mértékegysége nem a méter.


(3 kg)*(3*10^8 m/s)^2 pedig szerintem inkább 2,7*10^17 J és nem 2,7*10^19 J. Szóval csak századannyi, mint amennyit te írtál.


Harmadrészt meg hiába van benne ennyi energia, ha nem tudjuk belőle kiszedni.

2015. jún. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
És ha ki is tudnánk, ennyit biztosan nem a négyesimpulzus megmaradás miatt.
2015. jún. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A tömeg mértékegysége a gramm, nem a kg.


Tehát 3000*c. Bár hogy ennek így mi értelme van...

2015. jún. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

> „És ha ki is tudnánk, ennyit biztosan nem a négyesimpulzus megmaradás miatt.”

Én inkább a II. főtételre hivatkoznék…


> „A tömeg mértékegysége a gramm, nem a kg.”

Felőlem helyettesíthetjük grammban is: [link]

sőt, fontban és unciában is: [link]

a lényeg, hogy ne valami hosszúságot írjunk a helyére, mert abból nem lesz energia a végén: [link]


> „Tehát 3000*c. Bár hogy ennek így mi értelme van...”

Azt nem tudom, mert az előbb még c^2 volt a végén, meg még mértékegységet is írtál bele…


De egy kérdés, 12:58-as, ha még a mértékegységeket sem érted, meg a téma sem érdekel különösebben, és a kérdésre sem akarsz válaszolni, akkor mi a nyavalyáért írsz ökörségeket?

2015. jún. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen a tömeget valóban elírtam kg ról m re. A kérdésem célja azonban az hogy megértsem hogy helyesen értem-e a képletet miszerint 3kg vas -ban ugyan annyi energia van-e mint 3kg fában vagy vízben.
2015. jún. 14. 13:55
 6/9 2xSü ***** válasza:
#5: Helyesen érted.
2015. jún. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen.


Csak a fából sokkal könnyebb kinyerni egy kis részét, ha elégeted. Ekkor persze ugyanilyen kis résszel csökken a tömege is. A vízből nehezebb energiát nyerni, a vasból pedig gyakorlatilag lehetetlen… Hacsak nem a szénszennyezést szedjük ki belőle, és azt elégetjük…

2015. jún. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha a fát elégeted, azzal csak abból az elektronátmenetből kapod meg az energiát amit oxidációnak nevezünk.

Ugye van az egyszeres kötéseknek valamekkora energiája meg a O=C=O ben a kétszeres kötéseknek is kicsit több, de nem akkora, mint két egyszeres kötésnek


a tömegenergia ekvivalencia nem erről szól, hanem inkább arról, hogy mi lenne, ha minden az atomban lévő energiát elektromágneses sugárzássá alakítanánk

2015. jún. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A tömeg-energia ekvivalencia teljesen általános érvényű. A fa elégetésekor ugyanúgy elveszik valamennyi tömeg, mint a maghasadáskor vagy a fúziókor, csak sokkal kisebb az elveszett tömeg aránya, és már a fúziókor se „nagy”.


(Például ha 4 protont valahogy alfa-részecskévé alakítunk, akkor 1,8 EZRELÉK. Persze ez így nem megy, a gyakorlatban alkalmazott reakcióknál ennél kisebb a tömegcsökkenés aránya. A fa elégetése esetén ez 2*10^(–7) ezrelék. Ami kilogrammonként amúgy 20 MJ energia, azaz 0,2 µg tömegveszteség.)

2015. jún. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!