Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Felsőbb matematika jellemzése?

Felsőbb matematika jellemzése?

Figyelt kérdés
Kinek mi jut eszébe e témakörről? Amíg középszintű a dolog nagyon gyorsan olvassuk a differenciál és integrálszámítás, lineáris algebra, numerikus matematika stb. elemeit. Néha érdekes, néha meg misztikus, nehezen érthető. Különösen akkor, amikor az ember több tucat definícióval, lemmával és alaptétellel és helyenként magyarázkodással találja szemben magát. Habár levizsgáztam mértékelméletből és topológiából, mégis az építkezésük máig homályban maradt. Így tele vagyok "fehér folt"-tal, ha egy algebrai geometriával vagy egy Lie algebrával kapcsolatos dolgozatot kellene tanulmányozni...

#matematika #csoportelmélet #algebrai geometria #komplex függvénytan #Lie csoportok és Lie algebrák #mértékelmélet stb.
2015. jún. 17. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Te sajnos már beleőrültél az egyetembe... :'(
2015. jún. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi? Érdekes ellentététek. A szigor és az általánosság, gyönyörű, ahogy ez a két dolog, ami teljesen összeférhetetlen, kéz a kézben jár. Az összefüggőség. A matematikát úgy tudnám elképzelni, mint egy óriási nagy épületet, hogy nincs tisztán analízis, tisztán számelmélet, geometria, egymásba ivódnak. Természetesen Erdős Pál, az ő dolgozatait kedvtelésből szoktam olvasni. :D

Aztán Kelly bizonyítása Gallai tételére :DDDDD

Sírtam szó szerint a nevetéstől, mikor leesett :DDDDD

Ahogy Pali bácsi mondta: "Különösen butának érzi magát az ember, ha sokáig gondolkodott rajta, és nem jött rá."

Talán a matematikatörténet leggyönyörűbb bizonyítása.

Fuchs László tankönyve :DDD

Egyedül abból tudtam normálisan algebrai struktúrákról értelmesen tanulni. :D

Aztán Erdős-Surányi számelméletkönyve, abban is csodálatos bizonyítások vannak. Bárczy könyve a parciális integrálással. Szóval összességében tartom, hogy a matematika a világ legkomolyabb vicce :D

Imádom, nem is tudnék nélküle élni!

Ha gondolod, írj privátot, és bármikor matematizálhatunk! :D

2015. jún. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%

Ti most komolyan meg vagytok őrülve, vagy csak szivatjátok a népet??! Őszintén kérdem most már.


Vagy tényleg ennyire megszivattak az egyetemen, hogy lelkileg odáig torzultatok, hogy önkéntesen rajongtok azért, ami másnak szellemi szenvedés. (mint amikor a diktatúra annyira tönkreteszi lelkileg az embert, hogy megőrül, és kiút helyett már a szenvedést és a rendszer fenntartásának a módját keresi önként)


=(

Sajnálom.


Mert azt még simán megértem, amikor informatikusok vagy pl. genetikusok szeretik az informatikát, MERT ők praktikus cél érdekében használják egyfajta gondolkodási platformnak, ők ALKALMAZZÁK a matematikát. Pl. valóban király dolog lehet, amikor a genetikusnak sikerül - most nyílván csak parasztiasan írom körül a dolgokat - teszem azt leegyszerűsítenie egy képletet, vagy megalkotnia, vagy mittudomén, és akkor abból rájön, hogy hogyan tudna 2× dúsabb termésű búzákat kitenyésztenie, amivel 2× több magyar ember asztalára jut kenyér.


DE KÖNYÖRGÖM! Ilyen módon imádni, áradozni a matematikáról tiszta fejű embernek KÉPTELENSÉG!! Vagy tanári/szülői/pedagógiai terror eredménye, vagy..... nemistudommi.

A matematika szép, akár jó játék is, meg minden... de MELLÉKESEN.


Utolsó írásból látszik, hogy arra utal, hogy a nap nagy részét ez tölti ki. :(


Én is szeretem pl. az elektrotechnikát, de csak akkor forrasztgatnék egész nap, ha nagyon-nagyon nem lenne más.

És inkább veszek magamnak pl. egy hangszert, egy jó AudioCD-t, vagy lemegyek a barátaimmal nyaralni, minthogy vegyek egy újabb halom tranzisztort, vagy kapcsolási rajzokat nézegessek.

Remélem érthető, hogy mit takar a hasonlat.


Nem számokkal él az ember, de még csak nem is az kéne hogy legyen, ami jó kedvre derítse az embert, vagy ami viccesnek kéne tűnjön. =(


Ejj-ejj....... -_-

2015. jún. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok, #3! :DDDDDDD

Hát kérlek szépen, úgy lehet ezt szeretni, hogy mindenki mást és mást szeret, mi a matematikát :D

Mindenkinek van egy hobbija, és ha a hobbija még a hivatása is, akkor mindenki örül, okosodik, szóval nagyjából így! :DDDDDD

2015. jún. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#3, nagyon igazad van. Én mondjuk a Kis nagy ember című regényben megfogalmazottat tartom legpontosabbnak, abban, mikor megkérdik az indiánt, hogyan menjen két lovon három harcos, akkor azt válaszolja: fájdalmat érzek a szemeim között.
2015. jún. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Kedves #3!

Téged miért zavar ha egy matematikus szereti a matekot? Nyilván valóan azért ment matek szakra és tanulja azt amit szeret. És igen vannak szimplán elméleti dolgok a matematikában, de a tudományok nagy részében a matematikát alkalmazzák és a matematika fejlődése nélkül más sem fejlődött volna.

2016. márc. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!