Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Érdemes általános iskolai meg...

Érdemes általános iskolai meg középiskolai fizikát tanulni?

Figyelt kérdés
csak azért mert itt olvastam az egyik kérdésnél hogy nincs egyáltalán semmi értelme mert ha valaki fizikát akar tanulni annak nem érdemes ezekkel bajlódnia hanem egyből az egyetemi szintű fizikával kell foglalkoznia

2015. jún. 27. 13:59
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

"ha valaki fizikát akar tanulni annak nem érdemes ezekkel bajlódnia hanem egyből az egyetemi szintű fizikával kell foglalkoznia" - ha zseni, akkor megteheti. Egyébként kell az ált. isk. fizika a magasabb megértéséhez. Hogy akarsz Gauss-Jordan eliminációt tanulni, ha nem tudod a négy alapműveletet?


"Az egyetemeken pontosan ugyanazt a fizikát "oktatják" mint a középiskolában, ahol pontosan ugyanazt a fizikát "oktatják" mint általánosban." - ez így is van olyan értelemben, hogy a hatodikos gyerek pont ugyanabban az univerzumban lakik, mint az egyetemi hallgató. Szóval tényleg ugyanazt a fizikát tanulják, csak kicsit más szinten.

2015. jún. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
igazából középiskolában is tanulhat egyetemi bevezető fizikát, mondjuk ha emelt szintre becsülettel felkészülsz
2015. jún. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 SwapP ***** válasza:
100%

Nekem volt valami hasonló kijelentése az oldalon, remélem nem az enyémből szűrted le ezt, mert nem ez volt a cél.


Az általános, és középiskolai fizika nem fölösleges, mindenképp be kell vágni, viszont néha akkora baromságokat tanít, hogy bosszantó. Gondolok a relativisztikus tömeg növekedésre, vagy a fény tömegére. Úgy tanítják, hogy a fénynek van tömege, mert az E=mc^2 alapján rendelhető hozzá tömeg, de ez nem igaz, mert a fény energiáját az E=c*p vel számoljuk. Illetve, hogy a sebesség növekedésével a tömeg is növekszik, ami szintén nem igaz. A relativisztikus pont azt mondja ki, hogy ilyenkor nem növekszik a tömeg, mert a sebesség 2 inercia rendszerből megfigyelés eltérés lehet, ami ( ha igaz lenne a relativisztikus tömegnövekedés) azt kéne, hogy jelentse, hogy a 2megfigyelő szerint a megfigyelt testnek 2különböző tömeget tulajdoníthat. Na ez baromság. Biztosan vannak még ilyen tévedések, ezért jobb utána járni, annak amit hallunk, vagy olvasunk.

2015. jún. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 SwapP ***** válasza:

Kijavítom magam:


A relativisztikus pont..helyett:


A relativitás pont azt mondja ki....


És volt egy inerciarendszeres megfigyelős mondatom...: tehát 2inercia rendszerből különbözőek a megfigyelések.

2015. jún. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 Hominida ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, pontosan mire keresed a választ? Érdemes-e egy általános iskolásnak fizikát tanulnia, mert egyesek szerint a fizika az egyetemi szintnél kezdődik? Igen, érdemes, hát persze, mert az általános iskolás sosem értené meg az egyetemi tárgyalásmódot. És a középiskolásnak a középiskolás anyagot? Hát persze! Ugyanannyira érdemes tanulnia, mint bármi mást, hiszen a fizika is egy témaköre a természettudománynak, és akkor is csiszolja az elmét és a műveltséget, ha végül nem fog fizikából érettségizni.


Ha a fizikából az egyetemi szinttel kell kezdeni, mert az általános iskolákban csak "lebutított" változatban tanítják, akkor a matematikát is egyetemi szinten kellene kezdeni ötödikben, gondolom. Nem tudom megérteni a hőbörgőket. Mintha ők az általános iskolában is a DRS-ből oldogattak volna meg példákat, ami egyébként még nem a világ teteje.


Ha viszont arra vagy kíváncsi, hogy NEKED érdemes-e a fizikatanulást az általános iskolai anyagnál felfrissíteni, akkor talán nem, bár ehhez igazán tudnunk kellene, hogy alapvetően mennyire ismerősek neked a fizika olyan alapfogalmai, mint a gyorsulás, a hőtágulás, az elektromos feszültség, a fókusztávolság.

2015. jún. 28. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 Tom Benko ***** válasza:
Igen, érdemes.
2015. jún. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat
2015. jún. 28. 10:33
 18/32 anonim ***** válasza:

"Úgy tanítják, hogy a fénynek van tömege, mert az E=mc^2 alapján rendelhető hozzá tömeg, de ez nem igaz, mert a fény energiáját az E=c*p vel számoljuk. "


Elég gáz könyved lehetett, nálunk bukni lehetett ha valami tömeg energia ekvivalenciával számolta a fény "tömegét".

2015. jún. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 SwapP ***** válasza:

Mozaik kiadótól volt tankönyvem,azt hiszem így írják benne:


" az E=mc^2 értelmében a fényhez is tudunk tömeget rendelni."


Ez lényegében igaz. Ha megfordítjuk a képletet akkor m= E/c^2 és mivel van Energiája, ezért tömege is (ezen elv alapján) de ez egy baromság. A helyes képlet az E=c*p (p=impulzus, ha úgy tetszik lendület)

2015. jún. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
szerintem ezt inkább úgy érti, hogy a fény energiája ugyan az az energia, mintha tömeg lenne, de a fotonnak nincs nyugalmi tömege, ellenben energiája
2015. jún. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!