Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hidrogén-peroxid vásárlás, de...

Hidrogén-peroxid vásárlás, de hogyan?

Figyelt kérdés

Gyógyszertárakban lehet kapni, ezt tudom. Kísérletezéshez használnám.

Sok helyen olvastam, hogy kikevernek nekem x százalékosat.

Olyat is olvastam, hogy csak bizonyos százalékokat kevernek, és valamennyitől nagyon veszélyes.


Mennyit érdemes venni, és ez mennyibe kerül? Hány százalékosat érdemes venni, kísérletek végzéséhet? Vásárolható vény nélkül, tizennyolc év alatt?


Ha nem tudtok mindre válaszolni, az is nagy segítség. :)



2015. jún. 28. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is tisztázzuk le, hogy a 30%-os a legtöményebb.

Amit te birsz venni civil emberként annak viszonylag alacsony a koncentrációja. De bizonyos engedéllyel vagy ha tudják, hogy ki a vásárló és mire kell neki adnak ki 30%-at is.

Ehhez nem kell recept, mivel ezt fertőtlenítésre használják.

És a fő kérdés, hogy mivel akarsz kísérletezni?


Mellesleg a híg oldatot birod desztillálással töményíteni, mivel a víz 100 fokon a hidrogén-peroxid 150 fokon forr.

2015. jún. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyógyszertárban olyan 8-15%-ost fognak adni. Nem tudom milyen kísérlethez kell, de szerintem ez a többséghez nem elég tömény. Desztillálással töményíteni pedig nem nagyon fogod tudni.
2015. jún. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fodrászkellék boltban is kapható, bár nem tudom, az milyen tömény.
2015. jún. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Desztillálással mégsem kellene próbálkozni, mert a hőmérséklet emelése a bomlásának a sebességét is emeli, és bár valóban magasabb a forráspontja, de inkább elbomlik szegényke, mintsem elforrna a víz alóla.

Utolsó válaszolónál a pont, női fodrász segítségét kérd a beszerzéshez (pl. anyukád fodrászát).

2015. jún. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!