Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha az űrben egy csillag pl....

Ha az űrben egy csillag pl. ha 6 milliárd fényévnyire van, és most nézünk rá, akkor mi egy 6 milliárd évvel ezelőtti képét látjuk? Azóta már lehet, hogy ez a csillag nem is létezik?

Figyelt kérdés

2015. jún. 28. 17:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan. És,azt látjuk, ahol 6mrd évvel ezelőtt volt, nem azt, ahol jelenleg van.
2015. jún. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ment a zöld!
2015. jún. 28. 17:53
 3/11 anonim válasza:
0%
Igaz, sok csillag már rég kihunyt, csak akkori fényük most ér ide; míg sokat még nem látunk, pedig megszülettek. Bár annyit ha szabad kekeckednem, 6 milliárd fényév azt hiszem nem 6 milliárd évnek felel meg, mert a fényév nem akkora idő, mint az év. A fényév az a távolság, amit a fény légüres térben 300000 km/ sec sebességgel megtesz egy év alatt. De valaki számoljon utána, hagy okosodjak, ha mégis egybeesne a kettő:D
2015. jún. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Közben tágul a tér, tehát már jóval messzebb lesz.
2015. jún. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szia! Én úgy érzem nem tévedtem, ha pl. a mi Naprendszerünk pereme 1 fényévre van, akkor a fény 1 évet utazik míg odaér. Tulajdonképpen ha én most innen egy ottani kisbolygót vagy aszteroidát vizsgálok a szuperzsebtávcsövemmel, akkor annak 1 évvel ezelőtti képét látom jelenleg. Mivel a mostaninak a fénye még nem ért ide.
2015. jún. 28. 19:46
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan. Sőt, ha a Plútót vizsgálod, akkor azt a fényt látod, ami cirka 5 órával korábban hagyta el a Plútó felszínét, tehát a Plútó 5 órával korábbi helyzetét látod.

Ha pedig a Holdat vizsgálod, akkor azt a fényt látod, amely kb. másfél másodperccel korábban indult el a Hold felszínéről, tehát a Hold másfél másodperccel korábbi helyzetét és képét látod.


Ezt még tovább gondolva, ha megnézed a saját kezedet, akkor azt olyannak látod, amilyen az a "múltban volt",néhány százezred másodperccel korábban. A kezedről is időbe telik, mire a szemedbe ér a fény, de ennél az időnél már sokkal hosszabb időbe telik, mire a szemed által látott képet az agyad feldolgozza. Így gyakorlatilag a múltban élsz, mert mindig időbe kerül, mire eljut hozzád a környezetedből induló fény.


Azonban a legjobb az egészben, hogy ha engem nézel, akkor azt látod, amilyen néhány százezred másodperccel előbb voltam. Azonban én ugyanezt látom ha rád nézek, tehát én a te múltadban élek, míg te viszont az enyémben. Amit én teszek per pillanat, azt te csak a jövődben fogod érzékelni, és vica versa.

2015. jún. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

# 3


A fényév egy távolság mértékegysége. A definíciója pedig az, hogy a fény által 1 év alatt légüres térben megtett távolság.


Nem lehet "évre" átváltani, hiszen különböző közegben változhat a fény sebessége.

2015. jún. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Milyen közegre gondolsz a világűrben való terjedés közben?
2015. jún. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Gáz, plazma, formálódó csillag, csillagköd, csak, hogy párat mondjak ami hirtelen eszembe jutott és nem is extrém.
2015. jún. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az anyag a világűrben nagyon ritka, így ez nem sokat számít.

Sokkal erősebb a tér tágulásának hatása.

2015. jún. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!