Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A feketelyuk sűrűbb mint az...

A feketelyuk sűrűbb mint az ősrobbanás előtti pillanatban az az aprócska pont?

Figyelt kérdés

2015. júl. 6. 11:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2015. júl. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Fingunk sincs róla.


Az eseményeket egészen az ősrobbanás UTÁNI töredék másodpercekig tudjuk visszakövetni, de az AKKOR történtekről, vagy az "AZELŐTT" történtekről fogalmunk sincs.


Ezen kívül a jelenlegi értelmezés szerinti tér és idő is az ősrobbanáskor keletkezett, vagyis "az ősrobbanás előtti pillanat" a jelenlegi fogalmaink között nem értelmezhető. Egyszerűen NEM LÉTEZETT ilyen pillanat a mi téridőnkben.

2015. júl. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ez nem olyan, mint amikor a homokdombot meg a kavicsdombot összeveted: melyik sűrűbb.

Mindkettő egy elméleti térrész, amelyre meghatározott tulajdonságok vonatkoznak. És e tulajdonságok között nem szerepel (mert fölösleges) a sűrűség.

2015. júl. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
0%
Nem volt ősrobbanás. A világegyetem állandó csak lüktet, jelen pillanatban tágulási folyamatban van, ebből következtették le azt a butaságot hogy a múltban egy kis pontból kezdett tágulni.
2015. júl. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Shai-Hulud ***** válasza:
93%

@Veszteségek Úrnője


Ez már "kissé" túlhaladott nézet, úgy az 1950-es, 1960-as évek táján volt ez az álláspont.

A mai tudományos nézet az ősrobbanás, ezt több fizikai jelenség is alátámasztani látszik.

Természetesen ennek ellenére te hihetsz, amit akarsz, csak illenék hozzátenni, hogy "véleményem szerint".

2015. júl. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
9%

5# Az Ősrobbanás elmélet nem véletlenül ELMÉLET! ;) Ezt főleg a Világegyetem jelenlegi tágulásából vezették le anno, azonban semmivel nem tudták 100%-ig bizonyítani hogy több milliárd éve az egész világ egy nagyon kicsi pont volt ami felrobbant.

Szóval még az én álláspontom és a tiéd is csak elmélet addig nyugodtan hihetünk másban és hozzáteheted te is a "véleményem szerint" jelzőt :)

2015. júl. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Shai-Hulud ***** válasza:
67%

"Ez már "kissé" túlhaladott nézet," - ez TÉNY.

"úgy az 1950-es, 1960-as évek táján volt ez az álláspont." - ez TÉNY.

"A mai tudományos nézet az ősrobbanás," - ez TÉNY.

"ezt több fizikai jelenség is alátámasztani látszik." - ez TÉNY.

"Természetesen ennek ellenére te hihetsz, amit akarsz," - ez TÉNY.

"csak illenék hozzátenni, hogy "véleményem szerint" - ez TÉNY.


"Az Ősrobbanás elmélet nem véletlenül ELMÉLET! ;)" - Bár már elég jól alátámasztott elmélet. :)

"Ezt főleg a Világegyetem jelenlegi tágulásából vezették le anno," - ez TÉNY.

"azonban semmivel nem tudták 100%-ig bizonyítani" - 100%-ig SEMMIT nem lehet bizonyítani.

"Szóval még az én álláspontom és a tiéd is csak elmélet" - ez TÉNY.

"addig nyugodtan hihetünk másban" - ez TÉNY.

"és hozzáteheted te is a "véleményem szerint" jelzőt :) - Tényleg hozzátehetem.

De VÉLEMÉNYEM SZERINT én tényleg tényeket soroltam fel - veled ellentétben. :)

2015. júl. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az ősrobbanás energia természetű, a fekete lyuk anyag. Nem lehet összehasonlítani a sűrűséget. Nem volt tömege vagy bármilyen fizikai jellemzője. Az is lehet hogy egy hatalmas kisülés volt, nem pedig szó szerinti értelemben vett tágulás. Ha viszont tényleg volt sűrűsége, akkor egy fekete lyuk sűrűségét googolplex-el hatványozva (ami megszámolhatatlan sok nulla) sem éred el azt az értéket. Az ősrobbanás pillanatában. Milyen sűrű lehetett már. Úgy képzeld el a sűrűséget hogy ugye van a számtalan galaxis. Az anyag 99%-a elpusztult a világunk létrejötte közben. Minden anyag ami létezik az az 1%-a a valós, teljes anyagmennyiségnek. Az anyagot lebontva sokkal de sokkal több energiát kapunk mint az anyag mennyisége. Tuszkold ezt bele egy pontba.


Rövid válasz: Ha számunkra az a végtelen amit már nem tudunk számokkal kifejezni, akkor nyugodtan mondhatjuk hogy a fekete lyuknál végtelenszer nagyobb sűrűségű volt az ősrobbanás.


A többiek jól mondták. Az ősrobbanás pillanatát nem tudjuk visszanyomozni, csak egy nagyon közeli időpontot, de az jó hogy az az időpont tényleg nagyon közeli. Elég közeli ilyen elmélkedésekhez.

2015. júl. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 nontau ***** válasza:

Szerintem jó a kérdés ui. minden bizonnyal a fekete lyuk és Ősrobbanás között van összefüggés.

Elképzelésem szerint ha már az összes általunk ismert fermion fekete lyukakban fejezi be életét, az Univerzumban lévő összes fekete lyuk egyesül!, újra lehet egy Ősrobbanás szingularitás.

Tehát a fekete lyukak még fognak egy változáson átmenni, amikor eltüntették az általunk ismert anyagokat, a sötét anyag ekkor kerül előtérbe, gravitációs hatásának figyelembe vételével a fekete lyukakat egyesíti. A fény ebben az időszakban már nem játszik!!! mert nincsenek csillagok. Az így egyesített fekete lyukak pedig létre hozhatnak egy újabb Ősrobbanást.

Tudom kicsit sci fi ízű.

2015. júl. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Shai-Hulud ***** válasza:

@nontau

"Tudom kicsit sci fi ízű."

Ja. Az bizony, sci-fi ízű.

De amilyen ez a nagy büdös Világegyetem, a végén még igaz is lehet. :-D

2015. júl. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!