Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Olyan tényleg létezik hogy...

Olyan tényleg létezik hogy kvantumbiológia és ha igen mivel foglalkozik mi az?

Figyelt kérdés

2015. júl. 10. 18:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%

Olvasgasd ezeket. És miután elolvastad mindet, akkor olvasd el újból.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2015. júl. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hallottam még ilyen tudományágról. Amit az első linkelt, az kőkemény áltudomány, semmi köze a valósághoz.
2015. júl. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok


Én tudom jól, de azt kérdezte a kérdező, hogy mi az, mivel foglakozik. Hát azzal, amit belinkeltem. Elolvassa, és akkor tudni fogja. Őt ez érdekli. Minél jobban mondjuk neki hogy áltudomány, annál inkább hozzá nem értőnek fog minket titulálni.

2015. júl. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Azért amiről az Elte fizika ír, abban lehet valami.

Én is hallottam már, hogy a fotoszintézisben felfedeztek kvantumjelenségeket.

A többi lap... na, azokat inkább hagyjuk.

2015. júl. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne lenne!

Még kvantumgasztronómia, és kvantumpszichológia is van!

2015. júl. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
jó nem kell kifigurázni, engem nem érdekelnek a az ezoterikus áltudományos baromságok csak néztem egy dokumentumfilmet amiben erről volt szó de egyébként nagyon szépen köszönöm a válaszokat (a dokumentumfilm címe ez "A kvantumfizika titokzatos világa" és Jim al Khalili volt a műsorvezetője)
2015. júl. 10. 20:53
 7/12 Mojjo ***** válasza:
100%

OFF

Ötösnek: bár kvantumgasztronómia nincs, molekuláris gasztronómia tényleg van. ;) Ráadásul igencsak érdekes és nem éppen szar dolgok születnek a segítségével. (Csak, hogy érzékeltessem: a világon az egyetlen Gault& Millau 20/20 pontos séf pont molekuláris gasztronómiával foglalkozik...)

2015. júl. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7


Természetesen csak egy kis humort próbáltam csiholni.

Igen tudom, hogy van molekuláris gasztronómia.

Blumenthalnak volt az egy ilyen sorozata, vacsorát készített ahol semmi nem az volt, mint aminek látszott.

2015. júl. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2015. júl. 11. 20:45
 10/12 anonim ***** válasza:
Ennek a cikknek az 5. pontján írnak a kérdésedhez részben kapcsolódó dolgokat. Sajnos hivatkozások nincsenek, de ha jól értem arról van szó, hogy a nagyon kicsi helyen összeszorított vízmolekulák elképzelhető, hogy kvantummechanikai jelenségeket produkálnak, ami megint csak elképzelhető, hogy valamilyen módon kihat a víz alapú élőlényekre.
2015. júl. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!