Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Eldöntöttem hogy vegyész vagy...

Eldöntöttem hogy vegyész vagy biokémikus szeretnék lenni. Tudnátok ajánlani valamilyen iskolát?

Figyelt kérdés
Teljesen tanácstalan vagyok... Idén megyek 8.-ba általános iskolában. Azt hiszem, jobban érdekel a vegyész szakma,mint a biokémikus, de nem tudok választani. Pedig már kelllene... Tehát tudnátok Iskolát ajánlani?? Lehetőleg a megyében. Előre is köszönöm a válaszokat!

2015. júl. 31. 17:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindenekelőtt egy jó gimnáziumot keress. Ott egyfelől segítenek a döntésedben, másfelől vannak fakultációk, tehát egy választott irányt jobban megismerhetsz. Ha még - tanári útmutatással - hozzá is olvasol, annyi pontosan elég, hogy eredményes legyél majdan az egyetemen. Az alternatívát, amelyen gondolkodsz, egyáltalán nem szükséges azonnal eldönteni.
2015. júl. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mehetsz vegyipariba is, de én is azt javaslom, mint az előttem szóló, hogy egy kémia-biológia egyedi tantervű (én is ilyenbe jártam...) gimnáziumba (fakultációra) vagy jó erős reálgimnáziumba tessék törekedni.

És tanulj az én káromon, vegyészként, biokémikusként semmire se jutsz angol nélkül, a nyelvtanulás legalább olyan fontos ebben a szakmában. Nekem ezt felnőtt fejjel kellett pótolnom, mert gimiben lesz..rtam.

Továbbá a magyar oktatás annyira gyakorlatiatlan, hogyha komolyan gondolod , vedd el a kapcsolatot vagy egy jó tanrral, vagy egy gyakorló vegyésszel, mert azzal hatalmas előnyhöz fogsz jutni.

2015. júl. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!