Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elpusztult kutyámat szeretném...

Elpusztult kutyámat szeretném klónoztatni, a szőréből lehetséges?

Figyelt kérdés
maradt kis szőr tőle. nem tudom elengedni. lottózni akarok,hátha nyerek. szerintetek szörből lehet újra alkotni? van benne annyi dns,akár évekig?
2015. szept. 16. 12:38
 1/9 anonim válasza:
Lehetséges,de NAGYON drága!
2015. szept. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
2015. szept. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Dolly esete is bizonyítja hogy nem lehet . A gazda sejt eleve idős , az így létrejött lény születésekor öreg . Az őssejt terápia is drága és hasztalan . Az elméletek sokasodnak a gyakorlat semmit se hoz belőlük .
2015. szept. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Engem csak az érdekel, hogy működik e a dolog. Nem baj ha annyi idős lenne,mint amikor elpusztult. 9 éves volt csak. Lényege hogy újra itt legyen. Szőrt tettem el belőle. Emlékbe. Kérdés az hogy a szőr elég DNS információt rejthet e ehhez....? Ha igen,akkor már csak lottoznom kell úgymond... Ha 30 év múlva sikerül, akkor abban az időben csinaltatom meg.
2015. szept. 16. 18:22
 5/9 anonim ***** válasza:
"Lényege hogy újra itt legyen." - nem lesz itt soha többé. A klón nem ugyanaz a kutya lesz, csak egy olyan, ami eléggé különbözik és eléggé hasonlít "az eredetihez", hogy folyamatosan fájdalmasan emlékeztessen az elpusztult "eredetire". Ráadásul a klón kutyának is traumatikus, hogy nem fogadják el olyannak, amilyen, hanem azt várják tőle, hogy egy másik kutya legyen, amelyik már nincs többé.
2015. szept. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
neveléstől függ a jelleme. tőlem pontosan ugyan azt a szeretetet,törődést kapná... így valószínű hasonló is lenne nagyon.... ha teljesen azonos a gén készlet,akkor nem olyan mint az iker testvér... hanem egy teljesen azonos külsejű másolat. szerintem működhet a dolog.
2015. szept. 17. 20:20
 7/9 sadam87 ***** válasza:

"neveléstől függ a jelleme. tőlem pontosan ugyan azt a szeretetet,törődést kapná... így valószínű hasonló is lenne nagyon.... "

Attól függ. Az előző kutyádnak meg kellett küzdenie azzal az elvárással, hogy pontosan úgy viselkedjen, mint az elődje? Mert ha nem, akkor nem hiszem, hogy igazad van. Megjegyzem, a 2. válaszoló által adott linkben azt írták, hogy fél évig nem lehetett bevinni, az elég sokat számít (igaz, ez Angliára vonatkozik, nem tudom nálunk mi a helyzet).

"ha teljesen azonos a gén készlet,akkor nem olyan mint az iker testvér... "

Egy klón az épp olyan, mint egy egypetéjű ikertestvér, csak más az életkora, jó eséllyel sújtja valamilyen fejlődési rendellenesség, és valószínűleg a viselkedése is jobban eltér, mivel eltérő környezetben nevelkedett (ez az ikreknél ritka).

"Nem baj ha annyi idős lenne,mint amikor elpusztult. 9 éves volt csak."

Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy meg kapnád az eredeti 9 éves kutyát, hanem úgy, hogy lenne egy fiatal kutyád, ami bizonyos tulajdonságai alapján sokkal idősebbnek tűnik, és erősen hajlamos a betegségekre.

2015. szept. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
még mindig jobb ez is,mint nélküle lenni. borzasztóan hiányzik. nincs erre szó. legalább olyan lenne,mintha gyereke lenne.... nem tudom elfogadni hogy nincs többé.
2015. szept. 18. 10:51
 9/9 anonim ***** válasza:

Aki a halál tényét a XXI. században nem képes elfogadni, és lottónyereményben reménykedik, és az azon megvehető tündérmesékben hisz, bármilyen nagy is a fájdalma, de nagyon el van tévedve.

Egy szűk és mély gödör fogságába zuhanva csak az eget lehet szemlélni a nagyvilágból. Lehet ebben a gödörben szenvedni is bőségesen. Ha csak az eget akarod nézni, maradhatsz a gödörben. De ha valódi boldogságra vágysz, ki kell mászni a gödörből, és szét kell nézni. Széles a horizont, és csodálatos a világ. Sokkal csodálatosabb, mint bármilyen tündérmese...

A múlt már nincs.

A jövő még nincs.

Egyetlen valóság a jelen!

Ebben kell tudni a boldogságot meglelni...

A kutyád már a Nagy Manitu oldalán kergeti a bölénycsordát az örök vadászmezőkön, és meglepődve tekint le rád. Nem ilyennek ismert!

2015. szept. 22. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!