Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen összetevő a körömlakkok...

Milyen összetevő a körömlakkokban található "triphenyl phosphate"?

Figyelt kérdés
A lakkok között próbálok úgy válogatni, hogy minél kevesebb káros anyagot (pl. formaldehid) tartalmazzon. A triphenil phosphate állítólag erősen mérgező, milyen veszélyekkel járhat, ha ilyen összetevőt tartalmazó körömlakkot használok (alaplakkal)?

2015. okt. 10. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
rugalmasság növelő
2015. okt. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Javaslom, hogy egyiket se használd, de igazából ma már egyre inkább arra tartunk, hogy a kevésbé mérgezőket fogják gyártani.
2015. okt. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2015. okt. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azt olvastam valahol, hogy egyesek éveken keresztül folyamatosan lakkozzák a körmüket, de semmi bajuk nem lett tőle. Tudom, hogy a lakkozás nem túl egészséges dolog, de ha nem viszem túlzásba, akkor talán nem árt meg. Arra azért figyelek, hogy a legmérgezőbb összetevőket ne kenjem a körmömre.


Utolsónak: külföldi nyelven én is találtam linkeket, de sajnos nem értek angolul.


A kérdésem még mindig az, hogy milyen következménye lehet, hogyha triphenil foszfátos lakkot használok?

2015. okt. 11. 09:26
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A #3-as linkhez. (Nyersen fordítva, nem vagyok kémikus.)


"A trifenil-foszfát egy kémiai vegyület, a képlete ... Színtelen, szilárd anyag, a foszforsav és a fenol észtere (triésztere). Rugalmasságot növelő és tűzálló anyagként használják. ...

A trifenil-foszfát alacsony toxicitást (mérgező hatást) mutat akár bőrön vagy szájon át való érintkezéskor."

2015. okt. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jaj, nagyon köszi a fordítást! :)) Érdekes, a krémmánia szerint az ewg kockázata 7-es, ami azért elég sok. Na de még alszok rá egyet.
2015. okt. 11. 18:45
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


Itt írnak pár negatívumot róla, de csak annyit, mint általában. Néhány állatkísérlet mutat ilyen-olyan zavarokat, problémákat kis dózisban, meg hasonlók. "Korlátozott bizonyítékok...", "Gyaníthatóan...", stb.

2015. okt. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!