Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet még êlet csernobilb...

Lehet még êlet csernobilban? Értem hogy sugárfertőzőtt, de nem tudnak semmit tenni ellene hogy lehessen ott élni? Néztem képeket, videókat és filmeket, és szinte minden épület össze dől már.

Figyelt kérdés
Elképzelve milyen rossz lehetet Csernobilban a para mikor kilakoltatták őket, és szépen lassan meghaltak. Ismerősöm szerint még úgy 100 évig tuti nem lehet még élni ott, de valamit tehetnének oda, legalább fákat kivágnák vagy valami. Ezt azért mondom mert mikor volt a katasztrófa akkor a égő cucc körül ott tudtak lenni 30 másodpercet, igaz nem sok, de ott voltak mellette.Akkor majdnem 30 év után a városban csak kibirnak 30 percet legalább hogy ne legyen elhagyatott. Nagyon szörnyű, mázli hogy még akkor meg se születtem.gratula azoknak az embereknek ;) de amugy kb. 1-2 év múlva a beton fal össze fog dölni. Ami a cucc körül van.Ami még mindig ég úgy tudom, de a lába már megkeményedet szóval ha nem rontanak el valamit, lehetséges lenne kitisztitani Csernobilt és valamit csinálni azzal.Elég nagy para lehet hogy még Csernobil körüli faluk/városok is el vannak zárva....

#Fejlett_Technika
2015. okt. 13. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Keverednek benned a fogalmak.

Nem Csernobilban laktak emberek, hanem Pripjatyban. Az a szellemváros.

Az atomerőmű a katasztrófa után még 15 évig működött. 2000 decemberében állították le.

Ami a "cucc" körül van. azt szarkofágnak hívják. Összedúlni nem fog egyhamar, de terveztek köré egy újabbat, nagyobbat.

"Ami még mindig ég" az nem ott van, hanem Fukushimában.

2015. okt. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2015. okt. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kérdező,ha ennyire érdekel a téma vehetted volna fáradtságot ,hogy rendesen informálódsz,és utánakeresel/olvasol a dolgoknak!Van a neten iskismillió anyag róla!!A kérdésedben ugyanis olyan hülyeségeket írkálsz,hogy az hihetetlen.....


"Értem hogy sugárfertőzőtt, de nem tudnak semmit tenni ellene hogy...". -dehogy érted!!!


"mikor volt a katasztrófa akkor a égő cucc körül ott tudtak lenni 30 másodpercet" -ezek közül az emberek közül szerinted él még valamelyik?!?!Ha véletlen igen,van olyan szerve ami nem rákos!?


"de amugy kb. 1-2 év múlva a beton fal össze fog dölni". -még szerencse,hogy ilyen jól tájékozott vagy.....

2015. okt. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, a Szovjetunió kísérletezne azzal, hogy embereket deportál oda, hogy megnézze, hogy mi történik velük, de ma már nincs Szovjetunió.

Ha jól tudom, ez most Ukrajnában van. Nem vagyok jó földrajzból, úgyhogy ebben nem vagyok biztos. Nekik most kisebb gondjuk is nagyobb annál, mint az, hogy önkénteseket toborozzanak ehhez a munkához.

2015. okt. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

Úgy tudom, jelenleg is élnek ott néhányan... legalábbis az öregek közül volt, aki visszament a régi lakhelyére.

Lehet élni, csak enni nem szabad semmiből, viselni sem lehet semmit, ami ott terem és vigyázni kell, hogy merre jársz. Sugárzásmérőt visz magával pl. minden katona, aki arra jár őrjáratban.

Meg persze az se mindegy, hogy a térség melyik részében vagy.


Amúgy az állatokat kutatták ott, és az lett az eredmény, hogy nagyon sok a mutáció, erős a pusztulás, sok a nyomorék, torz állat - a maradék viszont kiválóan alkalmazkodik, sok fajnak még használt is, hogy békén hagyják.

2015. okt. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a kérdésedet, ne haragudj.


Kérdés: miért lenne jó, ha ott élhetne bárki is? Akik ott élnek (körülbelül 2000 ember), az erőmű bontásán dolgoznak. 2065-re eltakarítják onnan az egészet (a most építés alatt lévő új szakrofággal együtt). A környéken se közel, se távol nincs semmi, ami miatt érdemes volna ott lakni. Az egyetlen ok, ami miatt a zónában régen volt élet, az az erőmű volt: a többségnek az adott munkát. Most, hogy gyakorlatilag már nincs, nem sok mindent tudnának a semmi közepén tenni.


A 30 perces részt nem értem amúgy. Én 3 napot töltöttem a Zónában, csernobilban volt a szállásunk, és kutya bajom. Pripjatyban nem nagyon tudunk úgy végigmenni a legnagyobb sugárutak egyikén, hogy ne fussunk össze más turistacsoporttal. Szóval, annyira azért nem elhagyatott, csak állandó lakosa nincs :)

2015. nov. 17. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Megmondjam mi para? A fogalmazásod.
2016. ápr. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!