Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudnátok olyan dokumentum...

Norbert911 kérdése:

Tudnátok olyan dokumentum filmeket mondani ami a kvantumfizikáról, fekete lyukakról, sötét anyagról, M-elméletről, húr elméletről és más egyéb finomságokról szól?

Figyelt kérdés
A Morgan Freeman-es és a stephen hawkingos filmeket már ronggyá néztem. Esetleg ha valaki tud a témán belül könyveket,az is jó!

2015. okt. 29. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Stephen Hawking egy lúzer fizikában. Fogalmam sincs miért híres. Iszonyatosan nem logikus.

Youtubeon keress rá, fizika ahogy még nem ismered-re.

2015. okt. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez is egy vélemény,bár szerintem nem lúzer,teljesen elvan zárva a külvilágtól és mégis olyant rakott le az asztalra amit csak kevesen.
2015. okt. 29. 21:00
 3/6 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=ThUg4rGjXiI&list=PL5007246FE..


ezek elég jó előadások


Például ha kicsit matekosabbakra vágysz akkor innen eltudsz kezdeni valamit: https://www.youtube.com/watch?v=toGH5BdgRZ4&list=PL42DF98859..


ha csak tájékozódni akarsz akkor Dávid Gyulás előadások biztosan jók

2015. okt. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 nontau ***** válasza:

Fiatal korában Hawking jó volt de betegsége óta média sztár csináltak belőle, azért az első komment túlzó!!, tisztelet!!

A médiában a Spektrumon és "NGeografikon", vannak jó filmek. Tegnap du. elkaptam egyet ami a sötét anyagról szólt, nagyon tetszett. De szerintem vegyél könyvet, az a legjobb tanulási forma. Az ELTE Északi tömbjében van a fizikai tanszék és árulnak nagyon jó könyveket ebben a témakörben is, pl. "Wheler", aki a feket lyuk kifejezést megalkotta láttam múlt héten könyvet Tőle.

2015. okt. 30. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi az infót!
2015. okt. 30. 12:45
 6/6 anonim válasza:
Szia! Szerintem a Graviton Küldetés című sci-fi kisregény érdekes lehet számodra, ebben találhatsz érdekes kvantumszámítógépet és valós adatokon alapuló csillagászati leírásokat. Mit gondolsz erről?
2015. okt. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!