Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki segítene fizikában?...

Valaki segítene fizikában? (9. Osztály)

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy dolgozatot fogok írni mechanikabol, de van pár dolog amit nem nagyon értek. Hálás lennék, ha valaki segítene.

1. Az egyenes vonalú egyenletes mozgasnal mi a különbség az eredő sebesség és a relatív sebesség között? Azt tudom, hogy a relativot akkor használjuk ha egy másikhoz viszonyítjuk, és az eredőt pedig ha egyenes mentén. Szóval igazából azt nem értem, hogy a az eredő miben tér el a relativtol.

2. Az eredő sebessegnel (ahol van pozitív és negatív irány) miért van az, hogy pl. Van egy helikopter, egy autó és egy motor és egymás után mennek de ugye a helikopter a levegőben. Na és ennél a feladatnál a helikopter a pozitív irány, tegyük fel. Akkor miért van az, hogy ha a helikopterhez viszonyitunk akkor annak van egy vhelikopter sebessege, az autónak egy -vhelikopter és vauto a motornak pedig -vhelikopter és vmotor. Tehát miért igy kell?

Ennyi lenne a konkrét kérdésem, igazából a többit értem, csak nem vagyok benne biztos hogy magamtól meg tudnám oldani ezeket a feladatokat. Tudom, hogy át kell gondolni logikusan és ha elkepzelem akkor menni fog, de sajnos nem igazán tudom ezeket elkepzelni, így nem tudom mit csináljak.



2015. okt. 30. 09:26
 1/1 anonim ***** válasza:
Helikopteresnért gondolom azért van ez mert mind különböző sebességgel halad. Ha a heli a leggyorssabb akkor a másik kettő hozzá képest negatív, mert a heli szemszögéből ők lassulni látszanak. Vagy, ha gyorsít a motoros a heli felé az az autós szemszögéből negatív lesz, de a heli felé pozitív. Gondolom valami hasonló.
2015. okt. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!