Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A növényeknek kell, de a...

A növényeknek kell, de a díszhalaknak árt a sok széndioxid?

Figyelt kérdés

Mennyi széndioxid kell egy 260 Literes akváriumhoz, hogy szépek legyenek a nővényeim?

Lehet kapni olyan műszert ami méri a víz széndioxid mennyiségét? Honnan tudom ha sok van belőle vagy ha kevés?


2008. szept. 14. 22:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

pl itt egy cikk róla:

[link]


De szerintem csak a gondot csinálod magadnak, nekünk több éve van akvárium minden ilyen extra nélkül, és alig győzzük kivágni a növényeket, mert úgy nőnek.

2008. szept. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A halak oxigént lélegeznak be és szén-dioxidot lélgeznek ki. Ha az akváriumba szén-dioxidot vezetsz, jó eséllyel megfulladnak. Inkább ne tedd!


"Honnan tudom ha sok van belőle " - Megfulladnak a halaid


"vagy ha kevés?" - amióta ennyit nyomunk a levegőbe, nem igazán létezik kevés szén-dioxid

2008. szept. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Megy mellette a levegőztető is.
2008. szept. 15. 12:05
 4/4 anonim ***** válasza:

A levegőztető annyit csinál, hogy serkenti a gázcserét a víz és a környező levegő között. Ha beindítod, kiszellőzteted a vízből a bepumpált szén-dioxidot. Ha eleget szellőztetsz ki, nyilván nem fulladnak meg a halaid, de a növényeknek sem marad. A gerincesek vére sajnos úgy szállítja a légzésgázokat, hogy egy bizonyos szén-dioxid mennyiség fölött mindenképpen megfulladunk, akármennyi oxigén van is mellette.


Amúgy, ha nem hiszel nekem, egyszerűen vezesd csak bele azt a CO2 palackot az akváriumba!

2008. szept. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!