Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van olyan tudományág, ami...

Van olyan tudományág, ami olyasféle dolgokkal foglalkozik, minthogy milyen anyagok, milyen közegben történő ütközése vagy súrlódása milyen hullámokat kelt, netán hogyan reprodukálható ez számítógépen?

Figyelt kérdés
Az akusztikáról olvastam azt, hogy ezzel foglalkozik, de mikor szakirodalmat, blogokat próbáltam keresni, eléggé úgy tűnt, hogy a legtöbb anyag próbaterem, studió kialakításáról szól, ami engem teljesen hidegen hagy. Van olyan területe, vagy olyan különálló tudományág, ami leginkább a fent leírtakkal foglalkozik?
2015. dec. 21. 23:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen van, geofizikának hívják.
2015. dec. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A reológia is foglalkozik ilyenekkel.
2015. dec. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szerintem félreértetek. Hanghullámokra céloztam. Szóval pl az érdekelne, hogy miért kelt masfajta zajt ha pl két fakockát ütök össze és ha két műanyag kockát.
2015. dec. 22. 20:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem te értesz félre. A hullámok azok hullámok, ugyanazok az egyenletek írják le őket első közelítésben.

Csak hogy szemléltessem, abból, hogy egy cigifüst-karika pár másodpercig őrzi meg eredeti formáját, ki lehet számolni hogy egy ciklon hány napig marad meg. Ez azért van, mert ugyanazok az egyenletek vonatkoznak rájuk.


A hanghullámok mechanikai hullámok, leírásukhoz a folytonos közegek mechanikájának ismeretére van szükség.

2015. dec. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Áramlástannak hívják. Kármán és társai.
2016. jan. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!