Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan mérnétek meg egy szoba...

Hogyan mérnétek meg egy szoba légterét, nem a téglatest térfogatát? Az ajtókat be lehet csukni, a lezárt légterű szekrények nem számítanak bele

Figyelt kérdés

2016. jan. 2. 16:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kiszámolod mindazon berendezési tárgyak térogatát, amiket nem akarsz a légtérhez sorolni és kivonod a szoba térfogatából.
2016. jan. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

p1, T1 mér.


ismert mennyiségű (G) (sűrített) gáz szabadon enged (pl. sűrített levegős palack)


p2, T2 mér.


p1*V=nRT1

p2*V=(n+G)RT2


két egyenlet, két ismeretlen (V,n) a dolog megoldható V-re.


de az első megoldás pontosabb és egyszerűbb...

2016. jan. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ennyire zárnak a belső ajtók, de nekem is ez jutott eszembe elsőre, csak nem hőmérséklet méréssel, hanem nyomás mérővel.


Amúgy kérdés, hogy mennyire kell pontosan. Ha hozzávetőlegesen kell, akkor megmérném az alapterület és a magasságot, majd egy 50cm*50cm*50cm -es tárgyat vennék alapul és szemrevételezve összeadnám az ehhez hasonló alakzatokat a szobában, amiket ki kell vonni.

2016. jan. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
pontosan kéne, valóban nem zárnak olyan jól, nem is az ajtók, hanem a szekrény, de az mégse kéne, ezért én egy gyors folyamatra gondoltam, például az ajtó becsapása (erőmérés), vagy valami hasonlóval nem lehet megoldani?
2016. jan. 3. 00:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!