Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mikroökonómia hasznossági...

Mikroökonómia hasznossági függvény feladat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Abban reménykedem, hogy valaki tudni foglya a megoldást erre a feladatra, mert hiába kerestem, semmi megoldást nem találtam (vizsgára kell ) A segítséget előre is nagyon szépen köszönöm! A feladat:


"Adott egy racionális fogyasztó, akinek a hasznossági függvénye az U(x1, x2)=X1^2(x1 a négyzeten)*x2 formában írható fel. Ha a jövedelme m=2000 és az árak p1=10, és p2=20, akkor mennyit fogyaszt a két termékből? Hogyan változik meg a fogyasztása, ha az első jószág ára megduplázódna? "



2016. jan. 21. 01:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Van egy ilyen képlet, hogy X=m/Px * L/(L+B). Az L alpha akar lenni, az az X kitevője, jelen esetben 2, a béta az Y kitevője. Y=m/Py * B/(L+B). Ennyit fogyaszt a termékekből optimális esetben. Kiszamolod ezt uj arral is, és voila :)
2016. jan. 21. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
És ezt a képletet nagyon tanuld meg, mert az engel gorbeje is kb ez (csak ott az m-et nem szabad behelyettesiteni) , a keresleti fgv is kilehet ezzel szamolni (ott az m-et és a Px-et nem helyettesíted be). Melyik egyetem?
2016. jan. 21. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon-nagyon szépen köszönöm, ez most sokat jelent a számomra! :) Találtam Corvinusos jegyzetet, csak ott a kitevőkben tört értékek voltak.... Én meg már MRS-est számoltam, MU1, MU2-t deriváltam, mindent csináltam ....

Mégegyszer köszönöm szépen! :)


Debreceni Egyetem (gazdinfo), a probléma csak az, hogy megtanítanak egy csomó mindent, csak utána természetesen mást kérnek számon, illetve kombinálják, csürik-csavarják, és nem értik, hogy miért bukik a 80%-a a diákoknak.....

2016. jan. 22. 01:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!