Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az az erő, amely a negatív...

Mi az az erő, amely a negatív töltésű elektront megakadályozza, hogy a pozitív töltésű protonnal egyesüljön, és ezáltal egy alacsonyabb energiaszintet érjen el?

Figyelt kérdés
Ami nem világos nekem: a neutront az elekron negatív és a proton pozitív töltése közötti vonzóerő tartja össze. Ahhoz, hogy egy neutront elektronná és protonná szakítsunk szét, energiát kell közölnünk a neutronnal. Ekkor megtörténik a szétválás protonná és elektronná, mely az egy proton alkotta atommag körül elektronfelhőt alkot. Ugyanakkor ahhoz is energiát kell közölnük az így létrjött H atommal, hogy az elektront és a protont újra egyesítsük, holott azok ráadásul még elektronikusan is vonzzák egymást.

2016. márc. 28. 09:14
1 2
 11/14 ccaninventor ***** válasza:
0%

Többféle atomelmélet létezik!!!!

Mind az atomot " szubatomi részecskék "-et összetartó erőkről szólnak. Szerintem Bhor naprendszerünk miniatürizált adoptációja áll legközelebb az igazsághoz hiszen az működik! A hiba csupán a kölcsönható erők leírásában van! A többi elmélet CSAK ELMÉLETI

ATOMFIZIKA!!!

2017. febr. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Itt a lényeg a "szerintem" szón van. Nos, a tudomány nem vélekedés és szavazás módjára működik. Nem vitás, hogy mindenkinek lehet véleménye, de talán az atomfizikai kérdéseket nem eszerint, hanem hozzáértés alapján érdemes megválaszolni.

És ki kell hangsúlyoznom: sok cikk összeolvasása nem tudás. Azt módszeresen lehet megszerezni, és ezt a szintet meglehetősen hosszú idő alatt.

2017. febr. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
77%

#11


Szerinted, és ezzel éppen a hozzá nem értésedet demonsrálod. A Bohr-féle atommodell ugyanis rég túlhaladott már, helyette alkották meg a kvantummechanikát, meg annak relativisztikus illetve kvantumelektrodinamikával történő kiterjesztését. Ez utóbbi adja meg a legpontosabb atommodellt. A Bohr-féle csak egy naiv kép, egy nulladik közelítés, amely azonban köszönőviszonyban sincs avalósággal.

2017. febr. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 ccaninventor ***** válasza:

"...ez adja meg a legpontosabb..."

És ez a bizonyítottam, megmásíthatatlan törvényszerű magyarázat?

2017. márc. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!