Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Klórmész és hypo (min.98%os)...

Klórmész és hypo (min.98%os) együttes használata ammóniás felületen eredményez bármilyen egészségkárosító hatást?

Figyelt kérdés

Gondolok lúggőzre, esetleg klórgázra...stb bármi ami veszélyes az emberi szervezetre.


Alapvetően nem én akarom ezt így használni. Disznóól fertőtlenítését akarják így elvégezni de még sosem hallottam ilyenről, hiszen a klórmész önmagában jó fertőtlenítő.



2016. márc. 29. 08:12
 1/6 spectator ***** válasza:
100%
Tartok tőle, hogy alapos a gyanú: klórgáz fog fejlődni. Evvel meg nem jó tréfálni. A klórmész szerintem elegendő. A hypo-t ruha fehérítésre használják, nem túl hatékony.
2016. márc. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem mert a hypo savas közegben szabadít fel klórgázt, de ugye a leírt anyagok egyike sem savas kémhatású alapesetben és nem találtam sem egyenletet sem más hivatalosnak tekinthető feljegyzést. Nekem is ez a gyanúm volt de sajnos a munkavezetőt ilyennel hogy gyanús nem lehet meggyőzni.
2016. márc. 29. 12:12
 3/6 sadam87 ***** válasza:
100%

Inkább én sem kockáztatnék, de klórgáz elvileg itt nem szabadul fel. hiszen mindkét anyagban hipoklorit ion van. Klórgáz valamilyen hipoklorit és sósav reakciójából szabadul fel, ahogy írod, savas közegben.

OCl- + Cl- + 2 H+ = Cl2 + H2O

Ez a reakció nem tud végbemenni, hiszen nincs jelen kloridion, ráadásul a közeg sem savas. De hogy más huncutság nem történik-e, azt nem tudom.

2016. márc. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Fölösleges pénzpocsékolás, de nincs nagyobb veszély, mintha külön külön használnák.

A gyártás során a klórmeszet úgy is gyárthatnák, hogy a klórt kálcium-hidroxidban nyeletik el, a hypot meg úgy, hogy a klórt nátrium hidroxidban nyeletik el.

Mind a kettőnek van egy kis szabad klór tartalma és emiatt klórszaga. Mindkettő erősen lúgos kémhatású, emiatt maró hatású.

2016. márc. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A pébzpocséklás a legkevesebb a legdurvább hogy közgazdász adta ki az ukászt és mi mezőgazdászok nem tudtuk meggyőzni. De a beosztottakat azért féltettük ezért is írtam ki ide is amíg nem sikerült egy vegyészt is elérni. Köszönöm szépen mindenki válaszát!
2016. márc. 29. 18:29
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"a beosztottakat azért féltettük"


Munkavédelemből jeles!

A #4-es válaszoló teljesen korrektül válaszolta meg a kérdésedet. És te magad is jól érzed, hogy a klórmész teljesen szoványos és elég lett volna.

(A közgazdászoktól ments meg uram minket!)

2016. márc. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!