Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ájulásnál/elalváskor mi...

Ájulásnál/elalváskor mi történik? :S ijesztő

Figyelt kérdés
Érdekes az egész érzés... mintha nem lennék ott, és mintha mégis ott lennék. hallok mindent, de minden olyan furcsa és hülye "gondolatok", vagy alvásnál épp helyzetek jutnak eszembe, amik nem is tudom miért, de teljesen logikusnak tűnnek abban a pillanatban... egyáltalán teljesen elájulok ilyenkor, és elalvás közben miért tűnhet úgy, hogy pl van egy ajtócsapódás, és hogy az az álmomba is teljesen előrelátható volt? Mármint.. olyan mintha már azelőtt tudtam volna, mielőtt megtörtént... Valamint.. de ja vünél hogyan lehetséges az, hogy 2 mondatot előre tudtam abból amit a körülöttem lévő emberek mondani fognak? (úgy értem... én is kimondtam velük együtt, mert tudtam hogy ez következik) Az ember az ilyeneket honnan a fenéből érzi meg/ tudja? lehetséges hogy már egy életet leéltünk egy másik ("alternatív")világban, és onnan hoztuk ezeket az emlékeket, amik néha felidéződnek, és amik furcsa mód egyeznek az itteni világ történéseivel? Vagy valaki, más magyarázat? :)
2010. ápr. 5. 19:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ájulás és elalvás két külön dolog.

Ájulásnál valószínűleg alacsony vérnyomás, tehát oxigénhiány van. Ennek hatására az agy mozgósítja a tartalékokat és közben emlékek rohangálnak minden irányban.

Alváskor pedig az agy karbantartást és foldolgozást végez: tehát megintcsak emlékeket és feldolgozatlan eseményeket rendezget.


Mindkét állapot sajátossága, hogy nem tudatos és nem feltétlenül van tudatos értelme - tehát nehéz belőle a tudatoddal jó következtetéseket levonni.

Az agynak ezt az állapotát kicsit másképp kell vizsgálni, mint egy tudatos élményt - de ez sem természetfeletti, csak más, mint amikor ébren vagy.


"de ja vünél hogyan lehetséges az, hogy 2 mondatot előre tudtam abból amit a körülöttem lévő emberek mondani fognak?"

Úgy tudom, ezt a 2 agyfélteke eltérő sebessége okozza. Az egyik még nem dolgozta fel az adott élményt, amikor a másikból már megérkezik, feldolgozva - innen ez az érzés.


Álomban előfordul olyan is, hogy egyes szereplők olyat mondanak vagy tesznek, amit te nem tudsz, amíg ki nem mondják.

Ez meg azért van, mett ilyenkor az egyes agyközpontok el vannak szigetelve egymástól, így az egyik nem tudja, mit csinál a másik.

2010. ápr. 6. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Wáh :) köszi! Egész logikus ha belegondolok.. :)
2010. ápr. 6. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!