Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért halt ki az önfenntartó...

Miért halt ki az önfenntartó mini bioszférám?

Figyelt kérdés
Egy önfenntartó mini zárt bioszférát csináltam, amibe volt egy befőttes üvegbe 2 vízi növény, és 4 db. vízi csiga, kb. 2-5mm es. Meg kavics, és tavi víz a mikroorganizumusnak. De kb. 2 hét után a növény kimosódott talajból pedig semmi áramlás az egész üvegben, állóvíz. És darabokra tört meg lehullajtotta a leveleit. A csigák meg szerintem meghaltak de alig látok 1-2t. Arra gyanakodtam, hogy a csigaházat a mikroorganizmusok lebonthatatlannak vélték, de ilyen hamar szerintem még nem kellett volna a növénynek "föld" vagy amiből újra felszívta volna a tápanyagot, tehát más lehet (szerintem) a probléma de mi?
2016. ápr. 17. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg oxigénhiány?

Az ember nem is gondolná, hogy milyen összetett dolog egy bioszféra, és mennyi minden apróság van, aminek a hiánya felborít minden.

2016. ápr. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az oxigént a növények állították (volna) elő. Azért csigáakt választottam, mert nekik kevés kell, alig mozognak, sokat alszanak. A hal sokat mozog így nagyobb az O igénye is meg nagyobb maga a hal is és szaporább. De lehet, hogy 4 csiga túl sok volt egy befőttesüvegbe, bár ennél kevesebbet aligha lehetne bent tartani. Amúgy algát meg leveleket esznek. Még valami, a kihalás egy forró "nyári" nap után következett be, nagyon meleg volt. Amúgy a csigák bent elszaporodtak, kb. 8 egyedet hoztak létre kicsit, pár milimétereset a 4 nagy mellé.
2016. ápr. 17. 13:18
 3/8 anonim ***** válasza:
hát igen, ezeket a dolgokat nem 80 fokos hőingásokra tervezték
2016. ápr. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nem tudom h a megvehető ecosphere hogy működik, de nálam nem marad meg semmilyen vízinövény ha nincs áramlás(akár csak napi 2x megkavarom a vizet)
2016. ápr. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A boltban is állóvízük volt. Amúgy hogyan kavargatod meg? Ha adsz nekik levegőt, akk. az már más mint külön bioszféra. De én is néha forgattam a befőttest, nézegettem a csigákat.
2016. ápr. 18. 16:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja azt nem mondtam h az enyém nem zárt rendszer, egy felülről nyitott 20-30 literes gömbakvárium, egyszer szórtam be haltápot a csigáknak, h meglegyen a megfelelő szervesanyagtartalom. Az ecosphereben a garnéláknak biztos kisebb a tápanyag és oxigénigényük mint a csigáknak.
2016. ápr. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
de mikor nem kevergettem még ebben a nyitottban is bebüdösödtek a hínárok(vagy csak túl sok szerves anyag volt benne)
2016. ápr. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, az enyémmel is ez történt. Érdekes az echo sphere, tényleg elvan akár 6-8 garnéla is, és nagyon kevés benne a növényzet, szerves anyag meg algák alig vannak.
2016. ápr. 18. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!