Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egyetértetek azzal, hogy...

Egyetértetek azzal, hogy Richard Dawkins megcáfolta Isten létezését?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam el a fent említett szerző "Isteni téveszme" című könyvét, és nagyon jónak találtam. Ez alapján tényleg valószínűsíthető, hogy nincs Isten.


Ti mit gondoltok? Richard Dawkins érvei mennyire meggyőzőek?


2016. ápr. 29. 21:16
 31/96 anonim ***** válasza:
55%
És nekem miért lenne jobb ha nem lenne Isten szerinted?Most a valóságot akarjuk megfejteni vagy a halál definícióját?Én is boldogabb lennék ha halálom után a mennybe kerülnék vagy ki tudja hova,sokkal humánusabb lenne rá így gondolni.De nem gondolom,hogy "az univerzum a törvényeit ezek szerint alakította volna,hogy te vagy én mit érzünk ezzel kapcsolatban".
2016. ápr. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/96 anonim ***** válasza:
25%

/29-eshez

"Mi volt előtte?"- értelmetlen kérdés, előtte nem létezett sem a tér, sem az idő (pontosabban a téridő)

"Mi célja volt?"- Ennek a kérdésnek kb. annyi értelme van, hogy mi célja volt annak, hogy tegnap kikötődött a cipőfűzőm és elestem. Semmi, egyszerűen csak így történt.

És ha túljutottál volna az általános iskolai fizikán, tudnád, hogy Newton törvényei csak "földi körülmények" között igazak többé-kevésbé.

2016. ápr. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/96 anonim ***** válasza:
59%

Tévedsz, ezek ugyanis nem az ősrobbanás bizonyítékai, hanem azé, hogy az univerzum egyszer egy sűrű forró állapotból tágul. De ezt már leírtam.


Az ősrobbanásra még mindig nincs egyetlen bizonyíték sem. Ezzel szemben istenre sem ez igaz.


Csak ne próbálnád bebizonyítani, hogy kevésbé vagy vallásos ősrobbanás hívő, mint egy vallásos istenhívő :(. És azt hiszed a tiéd tudományos alapokon van :DD...

2016. ápr. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/96 anonim ***** válasza:
74%

"Én is boldogabb lennék..."


Igazából vártam már mikor terelődik ide a téma. Ez nem a boldogságról szól, hanem arról, hogy van-e isten, és a válasz az, hogy nem tudom.


Ezzel szemben amellett érveltek, hogy minden kétséget kizáróan nincs, nem lehet.


"És ha túljutottál volna az általános iskolai fizikán, tudnád, hogy Newton törvényei csak "földi körülmények" között igazak többé-kevésbé."


Földi körülmények között sem igazak, csupán itt annyira a fénysebesség töredékeivel találkozunk nap, mint nap, hogy nagyon apró a hibahatár a newtoni elmélet, és a relativitás között.

2016. ápr. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/96 anonim ***** válasza:
28%
Miért szerinted mi a különbség az ősrobbanás és a között, hogy az univerzum, egy nagyon sűrű, forró pontból tágult hirtelen, robbanásszerűen??
2016. ápr. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/96 anonim ***** válasza:
63%
Ott, hogy annak a kezdeti forró sűrű állapotnak lennie kellett valahogy. És akkor van a ~tudományos "csak" vs. isten.
2016. ápr. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/96 anonim ***** válasza:
66%

Nem igaz, hogy képtelen vagy értelmezni a szavaimat.

Ugyanazt írtam amit te. A földi körülmények azért volt idézőjelben mert normális, hétköznapi dolgokra értettem. És a nagyon apró hiba az ugyanazt jelenti, hogy többé-kevésbé.

Csupán azon gondolkozom, hogy szándékosan nem érted meg mit írok vagy csak nem tudsz értőn olvasni?

2016. ápr. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/96 anonim ***** válasza:
75%

Személyeskedtél vele. Visszakaptál valami hasonlót.


És még mindig él, hogy amikor szerinted ""Mi volt előtte?"- értelmetlen kérdés, előtte nem létezett sem a tér, sem az idő (pontosabban a téridő) "


Nagyon is értelmes kérdés. Hiszen erre megy ki a játék. Hogy a téridőt isten hozta-e létre, vagy sem. És erre sajnos nem érv, hogy nem, mert nem és kész.


Nem kell itt valószínűsíteni istent. Egyszerűen el kéne ismerni, hogy isten létezésére az egyetlen válasz jelenleg a nem tudom.

2016. ápr. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/96 anonim ***** válasza:
46%

Azzal ha valamire benyögsz egy hülye választ, nem adsz vissza semmit.

És teljesen értelmetlen kérdés. A van-nal valami létező dolgot jelölünk. Ha nem létezett semmi, akkor hogy lehetne azt kérdezni, hogy mi volt?

2016. ápr. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/96 anonim ***** válasza:
76%
Úgy, hogy szemmel láthatóan lett valami valahogy, abból.
2016. ápr. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!