Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Meg lehet gyújtani folyékony,...

Meg lehet gyújtani folyékony, vagy légnemű halmazállapotú anyagot?

Figyelt kérdés
Ha igen, hogyan? Ha nem, miért nem? Nincs megfelelő hőmérséklet? Vagy nincs éghető, vagy égést tápláló anyag?

2016. máj. 4. 20:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%

Nyisd meg a gázcsapot, locsolj magadra egy kis benzint, majd gyújts rá! Akkor tuti meglátod a választ a kérdésre…


A viccet félretéve: igen, van olyan folyékony/légnemű anyag, ami meggyújtva ég.

2016. máj. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
És tudod mi a nevük?
2016. máj. 4. 20:55
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

Például az egyik neve az, hogy benzin, a másik neve pedig háztartási gáz. Mindkettő szénhidrogének keveréke, a háztartási gáz propáné és butáné, a benzin pedig hosszabb láncú szénhidrogéneké, de meg nem mondom pontosan. (10 szénatomnál kevesebb szokott a molekuláiban lenni.)


Kicsit, de nem sokkal egzotikusabb példák: hidrogén, benzol, aceton, nitroglicerin, metán, etán, hígító, acetilén, etilén, dízel…

2016. máj. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Csupán kíváncsiságból kérdezem!
2016. máj. 4. 21:27
 5/21 anonim ***** válasza:
84%
A benzin folyékony állapotában nem ég. A benzingőz igen. De nagyon gyorsan párolog, ezért fokozottan tűveszélyes.
2016. máj. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
35%

"(Kicsit gyanús, hogy tényleg nem ártana kipróbálnod az első mondatban említett kísérletet, vagy elmenned máshová trollkodni.)"

Ez puszta gyűlölet. Úgyhogy neked ideje elmenni pszichológushoz!

2016. máj. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
45%

A pszichológussal kapcsolatban lehet, hogy igazad van, de ha csak a gyűlölködő részt emeled ki a hozzászólásomból, akkor tényleg tiszta gyűlölet lesz, amit kiemelsz. Ott van a rendes válasz is, a kérdésre. A pontosítást amúgy köszönöm!


Másrészt nehezen tudom elképzelni, hogy a kérdező ne látott volna még, vagy legalább ne hallott volna gáztűzhelyről, illetve a benzin gyúlékonyságából fakadó veszélyeiről. Így nekem jogosnak tűnik a feltételezés, hogy „ez a kérdés csak kitaláció”, illetve hogy a kérdező unalmában ki akar „provokálni” válaszokat, azaz trollkodik. Hagy trollkodjak már vissza legalább ilyenkor!

2016. máj. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Amit te most mondasz az nem igaz! A kérdés nem kitaláció és nem provokálni akarok, de még csak nem is unalmamban írtam. Viszont te ok nélkül feltételezed

ezt, és ilyen módon ezt nincs jogod közzé tenni, mert nincs igazad!


A gáztűzhely nem jutott eszembe, de ez nem azt jelenti, hogy nem is tudok róla... amúgy más példákat keresek.

2016. máj. 4. 22:05
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Földgàz. Az elég 😊jól...ég.
2016. máj. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
72%

> „Viszont te ok nélkül feltételezed ezt, és ilyen módon ezt nincs jogod közzé tenni, mert nincs igazad!”

Nem teljesen ok nélkül feltételezem, mert sok ilyet láttunk már itt GyK-n, meg tényleg olyan dolgok „nem jutnak eszedbe”, amiknek általános első négy osztályában simán kéne. Másrészt nem jelentettem ki, hogy trollkodsz, csak azt, hogy ez elég gyanús. De majd a moderátorok elbírálják, ideje jelenteni a kérdést.


Hogy segítsek is közben:

> „amúgy más példákat keresek.”

Írtam egy sor másik példát is. Azok közül egyik sem jó? Egész konkrétan milyen példákat keresel? Bármi specifikusabbat tudsz írni?


(Félve és csak zárójelbe írom: a „keresek” szóról nekem a „kereső” szó jut eszembe, amiről például a Google, Bing, Yahoo, aztán a Wikipédia… Biztos tudsz róluk, hátha csak nem jutott eszedbe.)

2016. máj. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!