Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy mágnesnek hogy lehet...

Egy mágnesnek hogy lehet megállapítani hogy melyik az északi fele? Egy kör alakú mágnesnél is van északi és déli oldal?

Figyelt kérdés

2016. máj. 23. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Rá van írva.
2016. máj. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de épp ez az h nincs. találtam egy mágnest és kíváncsi vagyok. meg ha kiszedek valamiből egy mágnest arra sincs ráírva
2016. máj. 23. 22:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

> „Egy mágnesnek hogy lehet megállapítani hogy melyik az északi fele?”

Ha van egy másik mágnes, aminek az északi és déli oldala ismert, akkor ezt kell közel vinni a kérdéses mágneshez. Az ismert mágnes északi oldala az ismeretlen déli oldalát fogja vonzani.


> „Egy kör alakú mágnesnél is van északi és déli oldal?”

Igen, például a Földnek is van északi és déli sarka, hiába gömb alakú. (Apropó: ezek szerint általában a talpad alatt is van egy nagy mágnes, aminek tudod, hogy hol az északi és déli oldala.)

2016. máj. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi a választ :)
2016. máj. 23. 22:12
 5/10 anonim ***** válasza:

A gyűrű mágnesnek valószínű tengelyirányban vannak, de az Sem biztos.

Teheted hungarocelre, azt meg egy lavór vízbe, és itányba fog állni.

2016. máj. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezek szerint csak más mágnes terében tudható meg a polaritás?

Mondjuk az indukált feszültség iránya nem függ a polaritástól? Mert azzal más mágnes nélkül is megállapítható lenne.

2016. máj. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Működik ez is, csak ehhez mágnes helyett tekercs és voltmérő kell, de másik mágneses tér tényleg nem. De jogos válasz, és nekem tetszik az ötlet is. (Amúgy a voltmérőben talán szokott lenni mágnes, de hirtelen nem tudom… Ma már sokféle van.)


Még az is jó, ha „elektromágnest” csinálsz, tehát például egy vezető terében nézed, hogy merre áll be a mágnes. Ehhez elég egy drót és egy elem is (ha elég kicsi és könnyen forgó mágnesed van).

2016. máj. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
31%

<kötekedés on>

A Föld nem gömb alakú, hanem geoid.

</kötekedés off>

2016. máj. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Amúgy a voltmérőben talán szokott lenni mágnes"

Jó, akkor legyen egy LED. :))

2016. máj. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Jó, akkor legyen egy LED. :))"


Igen, a leden meg folyik áram. (tudom a voltmérőn is, de jóval kisebb)


És az indukció törvénye alapján milyen irányban folyik az áram? Hogy olyan mágneses teret gerjesszen, ami a mágnes terének változását ellensúlyozni próbálja. Tehát itt elektromásnes van.:))

2016. máj. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!