Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért fénylenek néha fel a...

Miért fénylenek néha fel a testek a légkörben? (lent kifejtve)

Figyelt kérdés
Olvastam két wikipédia oldalt régen, hogy a testek nem maguktól fénylenek, hanem bizonyos ionok vagy reakcióba lépés hatására, mert kölcsönhatásba lépnek egymással, és ez a két wikipédia oldal kellene, de a pontos tudományos megnevezést nem tudom. Még kép is volt hozzá betéve.

2016. jún. 15. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt nem teljesen értem. A nap fényének visszaveréséről van szó és ezt látjuk felcsillanásnak vagy ezek a bizonyos testek önmaguk fénylenek fel?
2016. jún. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A villanykörte is fénylik a légkörben, ha bekapcsolom, szóval én sem igazán értem.

A légkörbe zuhanó testekről van szó? Pl. meteorok?

2016. jún. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem az amire az első gondol.

Olyan kép is volt hozzá megadva, hogy a sötétben kékként felfénylik a test körül a levegő.

2016. jún. 15. 20:42
 4/6 A kérdező kommentje:

Végül megtaláltam:


[link]


[link]


közérthetőbben szájbarágósan leírná valaki miről van szó? Egy laikusnak akarom elmondani, akár példával

2016. jún. 15. 21:37
 5/6 anonim ***** válasza:

AZ elsőhöz nem kell légkör, csak egy jó erős mágneses tér. Ez eltéríti a töltött részecskéket, azok pedig sugározni fognak.

A második akkor következik be, ha egy részecske gyorsabb, mint a fénysebesség ott, ahol éppen van. Ebből is egy jellegzetes sugárzás lesz.

2016. jún. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vagy:

[link]

( [link] )

2016. jún. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!