Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van olyan sok hülye...

Miért van olyan sok hülye térkép a Pangeáról, amelyeken még egy kis sziget sincs?

Figyelt kérdés
Azt még elképzelhetőnek tartom, hogy a kontinensek nagyjából egyben voltak, de hogy egyetlen egy sziget sem volt azt nem nagyon. Szerintem ez a legjobb térkép a Pangeáról: [link]

2016. júl. 1. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

leginkább azért, mert azt, hogy 180 millió évvel ezelőtt hogy állhattak a kontinensek, még meg lehet saccolni, de azt, hogy hol voltak szigetek, azt már nem.

teljesen fikció lenne egyet is berajzolni.

2016. júl. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

#1: Ez kicsit olyan, mintha készítenék egy szép, részletes rajzot a kertedben álló fáról, te pedig azt mondanád a végeredményre, hogy teljes fikció volt a leveleit berajzolni, mivel nem pont annyi van neki és nem pont úgy állnak. És a törzsén a kérgek vonalai is máshogy futnak.


Persze ezek ellenére a rajzom mégis realisztikusabb egy elnagyolt vázlatnál, hiszen ha nem is pontosan, de statisztikusan olyan jellemzőit is megragadja a fának, amit a vázlat nem.


A kérdező által belinkelt kép nagyon szépen illusztrálja azt, hogy a Pangaea nem egy alaktalan massza volt: a partvonalak akkor is ugyanolyan fraktálszerűek voltak, mint ma, még ha az egyes öblök és félszigetek elhelyezkedését nyilván nem tudhatjuk. És hogy szigetek, szigetcsoportok akkoriban is léteztek, valamint a méreteik eloszlása is hasonló volt, mint ma.


Egyszóval nagyon tetszik nekem ez a térkép, kíváncsi vagyok, milyen algoritmussal készítették.

2016. júl. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2 a fával kapcsolatban teljesen igazad van. ellenben amikor a fát lerajzolod, nem TÉRKÉPET készítesz a fáról. a kérdező viszont következetesen térképről beszél.
2016. júl. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3 Ha a tudomány soha sem alapulna feltételezéseken, akkor a paleontológiának több mint a fele nem létezne.
2016. júl. 2. 14:29
 5/6 anonim ***** válasza:
95%
Ugyan azt a térképet nézzük? Ez rogyásig van szigetekkel...
2016. júl. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Vree ***** válasza:

Véletlenül úgy olvastam, hogy: :D


"Miért van olyan sok hülye térkép a Pangeáról, amelyeken még egy kincses sziget sincs?"

Ez szerintem sokkal fontosabb kérdés! :D

És legyenek sárkányok is északon, milyen térkép már az, amin nincsenek?

2017. máj. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!