Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol tudnák publikációkat olvasni?

Hol tudnák publikációkat olvasni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék egyetemi, tudományos publikációkat olvasni az interneten,lehetőleg magyar nyelven.Viszont nem igazán találtam eddig semmit. Elsősorban matematikai, fizika, vagy mérnöki tudományokkal kapcsolatban olvasnék. ( ELTE,BME) Tudnátok ajánlani valamilyen weboldalt erre?

2016. júl. 15. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
27%

Inkább egy nyelvtankönyvvel kezdj szerintem... "tudnÉk", ugyebár.


Egyébként meg ilyesmit egyetemi könyvtárakban keress, ne az interneten.

2016. júl. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Először tudni is kéne, mit akarsz keresni.


Egyébként nézd meg a matarka oldalt, ott sok minden fent van online is.

2016. júl. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! És jogos, bocs a helyesírási hibáért, siettem és félreírtam...
2016. júl. 15. 12:55
 4/4 anonim ***** válasza:
42%

Magyar nyelven ne olvass publikációkat. A tudományos közélet nyelve az angol, minden ott jelenik meg. A magyar nyelvűek általában komolytalanok, vagy nem igazi tudományos közlések, hanem ismeretterjesztésre/tömegtájékoztatásra szolgálnak.


Ha nem megy elég jól az angol akkor azt tanuld először.

2016. júl. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!