Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ma a sötétedés utáni első...

Ma a sötétedés utáni első órákban mely égtáj felől várható a csillaghullás?

Figyelt kérdés

2016. aug. 11. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Északkeleti irányból jönnének (a Perseus csillagkép irányából), de ilyen időjárás mellett semmi nem fog látszani belőle sajnos. Egyébként holnap lesz a maximuma, reménykedjünk, hogy tisztább idő lesz.
2016. aug. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A remény hal meg utoljára (és a lepényhal). Köszi :)

Tavaly olyan jó volt nézni a csillaghullást, igazán nem szép a meteorológusoktól pont ilyenkor felhősíteni az eget :I

2016. aug. 11. 15:22
 3/6 anonim ***** válasza:

A Perseus a radiánsa, de nem csak arra lehet megfigyelni, csak annak a közelében a leglátványosabbak.


Amúgy a Perseus északi irányban jön fel, kelet felé ír egy ívet és hajnalra elég magasan lesz felettünk.


+

"Radiánsa a Perseus csillagkép területén van (innen kapta nevét), maximuma általában augusztus 12-re vagy augusztus 13-ra esik, függően a naptárszámítástól. A köztudatban emiatt augusztust a hullócsillagok hónapjának is nevezik. A raj sok apró porszemcséből áll, amelyek a földi légkörben nagy sebességük következtében felhevülnek és elégnek, a földfelszínt nem érik el. Megfigyelésükre legalkalmasabb az éjféltől hajnalig terjedő időszak, ilyenkor láthatók legnagyobb számban.


Amikor a Perseus csillagkép alacsonyan van a látóhatáron, a meteorok száma kisebb, de azok hosszabb utat tesznek meg a légkörben. Nyomuk gyakran többszínű, vékony csík. Ezek megfigyelésére a 21 és 23 óra közötti időszak alkalmas.


Bízzunk benne, hogy a jelenleg felettünk látható felhőzet hamarosan feloszlik, hogy éjszaka remegő szívvel feltekintve az égre észrevehessünk egy hullócsillagot, és elmondhassuk féltve őrzött kívánságunkat abban bízva, hogy a pillantra felbukkanó égi tünemény majd segít annak megvalósulásában."

[link]

2016. aug. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon rendes vagy, hogy kiguliztad ezt nekem, de nem ezt kérdeztem, és sehol sem írtam, hogy csak egy irányból lehetne látni a hulló csillagokat, azt kérdeztem, mely égtáj felől érkeznek. Másképp folalmazva: esti órákban az égbolt mely részén lesz a Perseus.
2016. aug. 12. 09:27
 5/6 anonim ***** válasza:

"sehol sem írtam, hogy csak egy irányból lehetne látni a hulló csillagokat"


Sehol nem írtam, hogy TE írtál ilyet.

2016. aug. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 csurcsela válasza:
csillaghullást rádióval is lehet követni 143.050 Mhz en cb modban
okt. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!