Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Tudományok » Természettudományok

A kérdés

A Kozmikus mikrohullámú háttérsugárzás miért bizonyíték a Nagy Bumm-ra?

A félreértések elkerülése végett: én elfogadom a Nagy Bumm elméletet. Elfogadom, hogy a világegyetem egy közös pontból indult ki, hogy eleinte rendkívül forró volt, majd lehűlt.

De nem értem, ez a háttérsugárzás hogy jön ide? Azért mert az egész világegyetemet betölti, miért bizonyíték arra, hogy a világegyetemünk egy közös pontból indult el?

2016. szept. 23. 19:53  Privát üzenet  

A válaszok
John_McClane nevű felhasználó válasza:

A másik kérdésnél linkeltem egy youtube csatornát, végignézed ezt a pár videót ( ehhez elég az első kettőt ) és megkapod a választ.

A válasz 75%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2016. szept. 23. 19:58 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket, végig fogom nézni az összes videót

# 2/6Időpont 2016. szept. 23. 20:01 Privát üzenet
John_McClane nevű felhasználó válasza:

Pont a háttérsugárzással indul az első :)

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 2016. szept. 23. 20:05 Privát üzenet
Ha megkérlek, ide is belinkelnéd őket? Csak hogy mi is végig tudjuk nézni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 2016. szept. 23. 20:13 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Belinkelem én:

https://www.youtube.com/watch?v=i0IaWbWE3ng&list=PL50C9C5AB0..

A videó elején a rossz hangminőség ne tévesszen meg senkit sem, mert amikor az előadó elkezd beszélni, akkor már átvált jó minőségre.

# 5/6Időpont 2016. szept. 23. 20:54 Privát üzenet

Ez tulajdonképpen fordítva volt: az Einstein-i egyenletek megoldása egy táguló univerzumot ír le, amire a galaxisok távolodása volt a bizonyíték. A távolodásból következik (termodinamika), hogy amikor kisebb volt a térfogata az univerzumnak, akkor melegebbnek kellett lennie. Ha ez igaz, akkor most is észlelni kell azokat a fotonokat, amik az ősrobbanáskor jöttek létre, és amik hullámhossza mára rádió hosszúságúra nyúlt. Ennek a sugárzásnak az észlelése így alátámasztja a nagy bumm elméletet.

Dávid Gyula nagyon jó előadásokat tart, érdemes végig hallgatni őket.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont 2016. szept. 24. 02:56 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért állítják egyes emberek hogy létezik tudományos bizonyíték az özönvízre? Egyáltalán tényleg létezik bizonyíték rá?
Van bizonyíték arra, hogy léteznek párhuzamos, alternatív univerzumok?
Van-e valami bizonyíték arra, hogy ez a világ valóban létezik?
Van bizonyíték a féregjáratok létezésére, vagy csak egy elmélet?
Miért tekinthető biztosnak valami, ha többféleképpen is létrejöhet?
A fénysebesség megléte lehet bizonyíték arra, hogy a világunk egy számítógépen fut?

Kérdések a Tudományok rovatbólKérdések a Természettudományok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!