Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ősrobbanás helyett reálisabb...

Ősrobbanás helyett reálisabb feltételezni, hogy egy stacionárius univerzumban élünk? (az állandó állapotú univerzum egy korrekciója)

Figyelt kérdés

Az ősrobbanást vizsgáltam mostanában, mert relevánsan kételkedek az egész elméletben. Rengeteg fizikai tételt sért és csak nagy belemagyarázások árán, lehetne megkerülni, de néhány esetben az sem megy, mert újabb ellentmondásokba kerülünk. Energia megmaradást, entrópia tételt is sért és a szingularitást sem magyarázza meg. Lényeg a lényeg, hogy számtalan lehetőséget megvizsgáltam, egyenleteket oldottam meg, osztottam szoroztam, ahogy szokták mondani és végül arra a megállapításra jutottam, hogy egy állandó állapotú modell stacionáriussá alakítása révén lehet megmagyarázni az univerzumunk keletkezését. Azaz állandóan ismétlődő folyamatok mennek benne végbe, de semmi nagy bumm sem volt és nagy reccs sem lesz meg semmilyen bigbangból eredő végállapot felé konvergáló folyamat.


Lényegében az ősrobbanás során a tömeg lett pozitív és ezért látszik tágulni az univerzum, miközben valójában összemegy, azaz mivel a tömeg egyre növekszik, így minden fizikai objektum, atom egyre kisebb lesz és ugye minél régebbi egy anyag a kibocsájtott hullámhossza annál nagyobb és ebből adódik a vöröseltolódás illúziója. Egyébként egy egyel magasabb térdimenziós téridő gigantikus fekete lyukbába zuhanva az anyag ugyanolyan eltérést produkál, mint amit mi az ősrobbanás utáni állapotnak érzékelünk. [link]


[link]


Viszont amilyen állapotban volt az univerzum azelőtt, amit mi ősrobbanásnak hiszünk, előtte a negatív vagy zérus tömeg lehetett az uralkodó és ez számos parajelenséget megmagyaráz, abból a szempontból, hogy előtte is élhettünk egy inkarnációban, de ott a nempozitív tömeg miatt rengeteg olyan jelenség természetes lehetett amit ma ESP-nek nevezünk (parajelenség, telepátia stb…) Igazából ez megmagyarázza miért természetes lelki vágya az embernek, hogy ezeket használjuk. Mit gondolsz ?



2016. szept. 24. 18:45
 61/97 A kérdező kommentje:

A természettudományos terminológia keretein belül értelmezhetetlen az ősrobbanás. Semmiből nem lesz valami. Az energiamegmaradás szerint nem keletkezik anyag, sem energia a semmiből, csupán egymásba alakulnak. Egyszerűen ellentmond a fizikának is az ősrobbanás elmélet, csupán arra alkalmas, hogy az emberek természetes vágyát Isten keresését kiiktassa.


A valóság az, amit a közember nem tud, csak mi fizikusok, az mégpedig az, hogy maga az "bing bang" pusztán egy elképzelés, nem bizonyított. [link]


Az a baj, hogy ennek ellenére a fősodrású média dogmaként próbálja eladni. Ezzel a vallások szintjére megy. Sokkal reálisabb, ha az energiamegmaradás függvényében értelmezzük a világot.Nem volt ősrobbanás és nem is lesz világvége. Lehet, hogy ez az egész csak bennünk van ?

Mindenesetre sokkal valószerűbb, hogy egy multidimenziós esemény, melyben szingularitás keletkezett, lehetett az oka ennek az univerzumunk születésének. [link]


Ha mersz a megkérdőjelezhetetlen dogmákon felül látni, nem csak nézni ami le van írva a weben. Milyen gondolatok ébrednek benned?

2017. júl. 24. 17:30
 62/97 Wadmalac ***** válasza:
89%

Sajnos látom, falra hányt borsó minden, ugyanazt ismételgeted.


"A természettudományos terminológia keretein belül értelmezhetetlen az ősrobbanás."

Ez egy teljesen értelmetlen és alaptalan kijelentés.


"Semmiből nem lesz valami."

Számtalanszor el lett mondva, hogy az ősrobbanás elmélete sosem állított ilyet, hogy a semmiből lett valami. A mai világegyetem az ősrobbanás révén jött létre, de NEM semmiből.A fizika nem állít olyat, hogy "előtte" SEMMI volt. Nincs ismeretünk, mi volt "előtte", ha volt egyáltalán előtte. Hipotézisek vannak, de egyikre sincs bizonyíték, jelen ismereteink, tudásunk szerint nem is lehet. Talán egyszer lesz.


"Egyszerűen ellentmond a fizikának is az ősrobbanás elmélet"

Nem, nem mond ellent a fizikának. Maximum annak a láthatóan nagyon kevésnek, amit az elméletről meg a fizikáról tudsz.


"csupán arra alkalmas, hogy az emberek természetes vágyát Isten keresését kiiktassa."

A gonosz istentámadó tudomány megint. Menjetek már a búsba a hülye szektás dogmáitokkal.


"A valóság az, amit a közember nem tud, csak mi fizikusok"

Na már ne haragudj, de az eddigi produkciód alapján magadat fizikusnak állítani olyan, mint amikor a hamburgi reptér vécéit takarító szakmunkás pilótának nevezi magát.

Lehet, hogy én sem vagyok különösebben feljebb, de én legalább nem képzelem magam pilótának.


"maga az "bing bang" pusztán egy elképzelés, nem bizonyított. [link]

Nem, a big bang egy fizikai elmélet, aminél jelenleg egyetlen másik sem jobban alátámasztott és nem cáfolja semmi. A linkelt cikked meg egy csillagászról szól, aki a HETVENES években előállt egy saját hipotézissel és már akkor nem tudta azt megfelelően alátámasztani. Ha feltúnt volna, azóta harminc-negyven év tudományos, csillagászati fejlődése sem mutatott ki semmi olyat, ami alátámasztaná az akkori hipotézisét, különben már rég újra előszedték volna. Akkoriban egy fia űrtávcső nem volt odafent és a mai kutatási technikai lehetőségek tizedével sem rendelkeztünk.

Persze, mert megint a gonosz vaskalapos tudomány, ami direkt elnyomja a forradalmi gondolatokat, mi? Jajnemár.


"Az a baj, hogy ennek ellenére a fősodrású média dogmaként próbálja eladni."

Na, ha te a fősodrású médiából vagy "fizikus", akkor köszi.

A big bang nem dogma a fizikában. Folyamatosan kutatják a bizonyítékait, illetve keresik az esetleges cáfolatait is, mert mindkettő ugyanúgy tudományos értékű.


"Ezzel a vallások szintjére megy."

Az előző, istent elfedő gonosz tudomány kirohanásod után nem égett oda a szádra (billentyűzetre, mindegy) ez a mondat?


"Sokkal reálisabb, ha az energiamegmaradás függvényében értelmezzük a világot."

Aszerint tesszük, csak te láthatóan nem érted.


"Mindenesetre sokkal valószerűbb, hogy egy multidimenziós esemény, melyben szingularitás keletkezett, lehetett az oka ennek az univerzumunk születésének."

Ez az ősrobbanás oka, előzménye terén működő HIPOTÉZIS, ami akár igaz is lehet, de NULLA bizonyíték szól ellene vagy mellette. Sőt, inkább ellene: "A Planck űrszonda mérései megegyeztek az ősrobbanás elméleténél feltételezett számításokkal, de négy százalékkal eltérnek az új elmélet által feltételezettől."

Ja és TE beszélsz média fősodorrol indexes linkeléssel? :D


"Ha mersz a megkérdőjelezhetetlen dogmákon felül látni, nem csak nézni ami le van írva a weben."

Ha mersz a megkérdőjelezhetetlen dogmákon felül látni, talán meglátod a fizikát is végre a vakbuzgó hitfüggönyöd mögött.


Ezredszer kell leírnom valamelyik homokba dugott fejű vallásosnak, kreacionistának, konteósnak, ufómániákusnak stb., hogy amilyen vehemenciával képes vagy kételkedni a tudományban, próbálj már meg olyan vehemenciával kételkedni a SAJÁT rögeszméidben, hitedben is.

2017. júl. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/97 jo valasz12345678 ***** válasza:
4%
Ti mind vad barmok vagytok semmiből nem alakulhat ki valami ezt maga a fizika alátámasztja amugy meg ős robanás nagy rakás baromság a világ akor jöt létre amikor isten meg teremtete részletes beszámoló van róla a billiában szerintem azt kéne nézni nem ezeket a hüjeségeket vitatni ami mán háromezer éve megvan irva részletesen tisztelet a kivételnek
2017. aug. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/97 Mojjo ***** válasza:
88%
@63: jóvanakkor :D
2017. aug. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/97 anonim ***** válasza:
88%

Kockacukrot neki! :D

(Legalább addig is csöndben van, míg rágódik rajta.)

2017. aug. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/97 Wadmalac ***** válasza:
92%

#63:

Elolvashatnád még a Bibliát egy párszor, annyi oldal csak javít valamit a helyesírásodon.

Ha meg már jól megy, légyszíves olvass el MÁST is.

Tudod, az utóbbi háromezer évben történt egy s más a tudomány terén is.

Például valamiért ezt az értékes szösszenetet le tudtad írni egy tudomány által kreált eszközön egy tudomány által kreált globális információs hálózaton, tudomány által kreált elektromos szolgáltatással támogatva.


Mondanám, hogy ezen gondolkodj el egy kicsit, de valószínűleg reménytelen.

Elég lesz, ha háromezer éves ismeret szinttel nem próbálsz tudományos témában lehülyézni másokat. Nem kell elmenni, csak figyelj és tanulj. Hátha egyszer majd még átlátsz a sövény fölött.

2017. aug. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/97 jo valasz12345678 ***** válasza:
5%
Akár hiszitek, akár nem, szeretem a fizikát a biológiát és minden más tudományágat,de egy sejt bonyolultabb mint egy számítógép, és nem beszélve a gravitációról, meg az elektromágnesességről meg a többi erőről, szóval ez így csak magától hiphop robbant egyet és kialakult, kicsit sántít szóval ősrobbanás kizárva legalább is szerintem.
2017. aug. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/97 Mojjo ***** válasza:
93%

@67: ha már felajánlottad a választás lehetőségét, én inkább nem hiszem, hogy szeretnéd az általad felsorolt tudományágakat. Ha így lenne, legalább nagyjából tisztában lennél azzal, hogy mit is jelent az ősrobbanás, mit állít és mit nem.


Szó nincs arról, hogy gondolt egyet és csak úgy felrobbant. Valamilyen fizikai folyamatok hatására történt az, ami. Az ősrobbanáskori állapotok leírására egyelőre nincs jól alátámasztott, bizonyítottan helyes modellünk, így nem tudjuk pontosan mi és miért történt. Ehhez kellene egy ún. kvantumgravitációs elmélet. Sok modell van, ami pályázik erre a címre, többek között a szuperhúrelméletek is. Ezek egy részének van legalább részletes magyarázata arra, hogy mi is történt, de a bizonyítás még évtizedeket vehet igénybe. Annyi bizonyos, hogy nem a móricka-féle magától "hip-hop robbant egyet" verzió az igaz - és ilyen marhaságot soha nem is állított senki.

2017. aug. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/97 jo valasz12345678 ***** válasza:
10%
De miért nemlehet istenbe hini légy szives válaszokat kérek
2017. aug. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/97 Mojjo ***** válasza:
90%
@69: miért ne lehetne?
2017. aug. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!