Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ősrobbanás helyett reálisabb...

Ősrobbanás helyett reálisabb feltételezni, hogy egy stacionárius univerzumban élünk? (az állandó állapotú univerzum egy korrekciója)

Figyelt kérdés

Az ősrobbanást vizsgáltam mostanában, mert relevánsan kételkedek az egész elméletben. Rengeteg fizikai tételt sért és csak nagy belemagyarázások árán, lehetne megkerülni, de néhány esetben az sem megy, mert újabb ellentmondásokba kerülünk. Energia megmaradást, entrópia tételt is sért és a szingularitást sem magyarázza meg. Lényeg a lényeg, hogy számtalan lehetőséget megvizsgáltam, egyenleteket oldottam meg, osztottam szoroztam, ahogy szokták mondani és végül arra a megállapításra jutottam, hogy egy állandó állapotú modell stacionáriussá alakítása révén lehet megmagyarázni az univerzumunk keletkezését. Azaz állandóan ismétlődő folyamatok mennek benne végbe, de semmi nagy bumm sem volt és nagy reccs sem lesz meg semmilyen bigbangból eredő végállapot felé konvergáló folyamat.


Lényegében az ősrobbanás során a tömeg lett pozitív és ezért látszik tágulni az univerzum, miközben valójában összemegy, azaz mivel a tömeg egyre növekszik, így minden fizikai objektum, atom egyre kisebb lesz és ugye minél régebbi egy anyag a kibocsájtott hullámhossza annál nagyobb és ebből adódik a vöröseltolódás illúziója. Egyébként egy egyel magasabb térdimenziós téridő gigantikus fekete lyukbába zuhanva az anyag ugyanolyan eltérést produkál, mint amit mi az ősrobbanás utáni állapotnak érzékelünk. [link]


[link]


Viszont amilyen állapotban volt az univerzum azelőtt, amit mi ősrobbanásnak hiszünk, előtte a negatív vagy zérus tömeg lehetett az uralkodó és ez számos parajelenséget megmagyaráz, abból a szempontból, hogy előtte is élhettünk egy inkarnációban, de ott a nempozitív tömeg miatt rengeteg olyan jelenség természetes lehetett amit ma ESP-nek nevezünk (parajelenség, telepátia stb…) Igazából ez megmagyarázza miért természetes lelki vágya az embernek, hogy ezeket használjuk. Mit gondolsz ?



2016. szept. 24. 18:45
 81/97 Wadmalac ***** válasza:
90%

Tévedésben vagy, barátom, te nem vallásos vagy, hanem rögeszmés. ezt a szintet lehet jól kiképezni öngyilkos terroristának.

Köszönjük a részvételt, jó pihenést kívánunk a zárt osztályon.

2017. aug. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/97 Mojjo ***** válasza:
89%

@80:

1, Jehova isten nem látezik. Eredeti leírással JHVH, magánhangzók nélkül. Legvalószínűbb kiejtése Jahve/Jahvé, és semmiképpen nem Jehova.


2, Jézus a fiú isten, nem a teremtő isten, aki az atya. Tudom, ők hárman egyek, mégis fontos látni a különbséget atya isten, fiú isten és szent szellem között.

ű

3, Ha vallásos szemmel nézzük, az ősrobbanás lehetett egy tökéletes teremtésaktus. Nem, hogy megcáfolja tehát az istenhitet, hanem csak kicsit is vallásos szemmel nézve épp, hogy támogatja azt.


4, A legelső megszólalásoddal már hazudtál nekünk (tudod, azt, hogy szereted a fizikát, biológiát). Szégyentelenül, gátlástalanul, ocsmány módon. Nem szégyelled magad? A keresztények Jézus követői. Szerinted a Jézus által járt útra hazugsággal lehet eljutni, vagy eljuttatni másokat? Kinek nézed te Jézust? Hogy képzelted te ezt?

2017. aug. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/97 Wadmalac ***** válasza:
86%

Igazi fanatikust (és ezzel a hamis prófétáját követő birkát) csak úgy lehet képezni, ha nem csak a tudománnyal, de a vallás teljességével szemben is sötétségben tartod.

Íme egy díszpinty eme képzés eredményeként.

2017. aug. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/97 Wadmalac ***** válasza:
83%

Tessék, itt egy intelligens, vallásos de mégsem tudományellenes felfogása az ősrobbanásnak.

[link]

2017. aug. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/97 jo valasz12345678 ***** válasza:
8%

Azt hitem intelligensek vagytok de tévetem birkák akiket nagybabilon megfertőzöt, még hogy isten jézus hagyjuk ősrobbanás kizárva ez a véleményem , isten teremtet mindent és mindenkit, és a hitetlenekre vár az örök pusztulás, utólsó napokban élűn látszik ez igen elfordultatok a teremtőtől, még a sátán is hiszi hogy isten létezik' hagyjuk amúgy meg jézus nem isten jézus isten fia és a szentszelem isten tevékeny ereje.



(Ajánlom nektek hogy napi ötven ötször imádkoztatok)

2017. aug. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/97 Mojjo ***** válasza:
76%

@85: Ha véletlen nem troll vagy, akkor egy kis olvasnivaló:

[link]


Bár fura lenne, ha nem az lennél.

2017. aug. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/97 jo valasz12345678 ***** válasza:
21%
Tinektek az agyatok helyén szele van kihez imádkozott jézus, idézem a fiu nemtehet semmit az atya nélkül.
2017. aug. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/97 Mojjo ***** válasza:
88%
@87: ez mondjuk elég rossz lehet neki, főleg szükség idején :/
2017. aug. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/97 Wadmalac ***** válasza:
89%
Boldogok a lelki szegények...
2017. aug. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/97 Mojjo ***** válasza:
87%
@90: nem is tudtam, hogy a jehova tanuinál ezt a retorikát tanítják, mint a meggyőzés eszközét. Biztos figyeltél te arra, amit ott mondtak neked?
2017. aug. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!