Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a különbség az etológia és...

Mi a különbség az etológia és a pszichológia között?

Figyelt kérdés
Addig oké, hogy etológia=viselkedéstan, pszichológia=lélektan, de bővebben el tudnátok mondani nekem, hogy mi a kapcsolat/különbség a két tudományág között? Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

2016. szept. 27. 12:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%

Az etológia a biológiának az ÁLLATOK viselkedésével foglalkozó ága.

*

A pszichológia vagy lélektan

(az ógörög ψυχή [pszükhé] „lélek” és λογία [logía] „tudomány, ill. - valaminek a - tanulmányozása” szavakból)

az EMBERI lélekhez tartozó gondolkodással és viselkedéssel foglalkozó tudomány.

2016. szept. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
eddig értem, de ugyebár az ember is állat. Illetve ha jól tudom, van olyan is, hogy humánetológia. A humánetológia és a pszichológia között van átfedés?
2016. szept. 27. 13:27
 3/14 anonim ***** válasza:
14%

de ugyebár az ember NEM állat


A viselkedés-lélektanban van átfedés - mert az emberben benn van az állat is.

2016. szept. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

Van humanetologia is.


[link]

2016. szept. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
24%
Az etológia (és humánetológia) az egészséges, "normális" viselkedéssel foglalkozik. A pszichológia célja elsősorban a rendellenes viselkedések, kóros lélektani jelenségek megismerése, felderítése, gyógyítása.
2016. szept. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 aperitif ***** válasza:
86%

"A pszichológia célja elsősorban a rendellenes viselkedések, kóros lélektani jelenségek megismerése, felderítése, gyógyítása."


Nem. Ez a pszichológiának egy alkalmazott szakterülete, a klinikai pszichológia. Maga a pszichológia, az általános pszichológia az egészséges lélekkel foglalkozik, a lelki jelenségek törvényszerűségeit vizsgálja.


Van átfedés a pszichológia és az etológia között, de míg a pszichológia egy bölcsésztudomány, az etológia inkább biológiai alapon nyugszik. A pszichológia is vizsgálja a viselkedést, de ennél sokkal tágabb a terület, az érzékelés, a gondolkodás, a személyiség szerkezete, fejlődése, stb, mind a pszichológia tárgykörébe tartozik.

2016. szept. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, érdeklődve olvastam, hogy pár dologban Ti sem értetek egyet, köszönöm szépen mindenkinek :)


3-as: Akkor mi az ember, növény?

2016. szept. 27. 22:19
 8/14 anonim ***** válasza:
29%

"Akkor mi az ember, növény?"

Nem. Bármilyen megdöbbentő, az ember: ember.

Nem akarok ezen itt vitát és nem is emelek kifogást azok esetében, akik magukat állatnak tartják.

De én embernek tartom magam.

*

Érdekesnek tartom, hogy a növényt nem szokták ásványnak nevezni, sem az állatot növénynek.

2016. szept. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem vitatkozni szándékozok, de sajnos nincs olyan élőlény ország, hogz "emberek országa" majd ha lesz, nem lesz több kérdésem. Addig pedig szerintem ésszerűbb maradni a jelenleg használt rendszertani besorolásnál, amely a homo sapiens esetében az állatok országával kezdődhet.


Felőlem aztán annak tartod magad, aminek csak szeretnéd, ezt most mindenféle rosszindulat nélkül.



(??)

Az ásvány nem sejtes szerkezetű, az állat meg nem fotoszintetizál.

2016. szept. 27. 22:39
 10/14 anonim ***** válasza:
31%

?? az ember meg emberi nyelveken beszél

*

Tudatállapot szerint hierarchikus felépítésű a világ

^ember

^állat

^növény

^ásvány

2016. szept. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!