Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szenvedek az emberi test...

Szenvedek az emberi test labilisságától. Ti tényleg semmit sem éreztek?

Figyelt kérdés

Ez nem lelki probléma vagy valami. Arról van szó, hogy a szén alapú evolúció bután alakult. Vannak olyan szükségletei az embernek amelyek muszájok az életbenmaradáshoz. Főleg az alvás és a légzés. De ezeket nem lehet tudatosan csinálni. Nem tudsz tudatosan aludni, vagy tudatosan automatára állítani a légzésedet, hogy ne figyelj rá és szabályozd tudatosan, mondjuk nincs olyan hogy lélegzel 3-t tudatosan és automata légzel. És ez működik EGY DARABIG! De, ami elromolhat az el is romlik. Az evolúció ezért is labilis, mert képtelen tudatosan a biolény olyan akciót végrehajtani, ami kell neki az életbenmaradáshoz. És akkor jön Mörfi törvénye. Én utálom a testemet, ki akarom a tudatomat tölteni 1 gépbe.


Ettől senki sem szenved? Vagy csak azért, mert ezt eddig nem figyelte meg, e tudás nélkül élt? Régen olvastam törzsi szokásokat, hogy a vezetőket isteneknek hitték és megsütötték mert azt hitték a vezetőjük számára a hús teste 1 börtön amiből szabadulni akar. Én szabadulni akarok. Ebből a testből. Ami labilis, és bizonytalan feltételeken egyensúlyoznak az életfeltételei. Ha valami más fajta életforma is olvassa a kérdést az tudja hogy a szén alapú élet nagyon labilis, és random, és bármelyik percben összeomolhat mert egy cérnán egyensúlyoz, és addig érzi biztonságban magát amíg ezt nem tudja és nem néz le!


Ha lenne olyan, hogy tudatosan szabályozhatom a stresszhormonaimat, vagy tudatosan álomba merülhetek, tudatosan elfelejtkezhetem a légzésemről ahelyett és hogy rá koncentrálnék, tudatosan automatára állíthatnám a pislogási ritmusomat egy ideig, akkor kevesebb baj lenne. Más fajoknál lehet, hogy olyan hamar alkalmazkodnak a környezetükhöz hogy nincs szükségük szaporodásra az evolúcióhoz, örökké élhetnek, nincs halál, betegség, talán labilisság.


Ez reál-filozófia. Hogyan viszonyultok ehhez a kérdéshez és mit láttok jó megoldásnak?


2016. okt. 5. 16:32
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Aki csak részben érti az szerencsés.
2016. okt. 5. 16:33
 2/17 A kérdező kommentje:
...nem, nem a koncentrációval van a probléma, az említett problémák akkor is fönn állnak, ha tudsz koncentráni.
2016. okt. 5. 16:36
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Mért akarod tudatosan szabályozni az olyan funkciókat, mint a légzés vagy pislogás? Van az agyadnak olyan része, ami erre van kitalálva, ezeket irányítja, így neked nem kell. Nem is győznéd mindet tudatosan irányítani.

Nem tudom, hány éves lehetsz, de elég fiatalnak tűnsz. Kénytelen leszel megbarátkozni a testeddel, mielőtt ez komolyabb problémákat szül.

2016. okt. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

De lehet egyenként irányítani. És hogyan hagyod abba az irányítást? Ezt, tudatosan nem tudod.


Felnőtt vagyok.

2016. okt. 5. 17:15
 5/17 A kérdező kommentje:
Pislogás pl - egyszerűbben fogalmazva, nem tudod direkt nem irányítani a pislogásodat, majd magától abbahagyod a tudatos irányítását, úgy, hogy észre sem veszed. Ez az automata funckió egy ideig működik. De ami elromolhat, az el is romlik. És ha csak a tudatosan pislogásodra gondolsz, nem tudsz nem arra gondolni hogy tudatosan pislogol? Az baj. Akkor mozgást veszítesz. És ez evolúciósan HÁTRÁNYOS. Ha a szervezet irányítja ez folyamatokat, én ne tudjam tudatosan.
2016. okt. 5. 17:18
 6/17 A kérdező kommentje:
Ez a problémám... .4
2016. okt. 5. 17:18
 7/17 anonim ***** válasza:

Ha az összes embernek csak ennyi problémája lenne az életében, akkor most demokrácia helyett utópiában élnénk.


Egyébként sem értem, hogy mi is ebben a probléma. Örülj inkább neki, hogy nem kell a tested minden apró dolgával tudatosan foglalkoznod, elvégzi ezeket helyetted az agyad.

Mennyivel jobb úgy motorozni, hogy nem neked kell minden üzemanyagfröccsöt külön belepumpálnod a hengerbe aztán egy kapcsolóval ráküldeni a szikrát, nem igaz?

2016. okt. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
De épp ez az, ki akarja ezeket tudatosan irányítani? mégis lehet...
2016. okt. 5. 18:34
 9/17 Vree ***** válasza:

De attól nem félsz, hogy elfelejtesz lélegezni, szívritmust szabályozni, stb. (bármi hülye ok miatt, mondjuk leköt egy film vagy bármi) és ilyen butaság miatt elpusztulsz? :D Szerintem a tudatos agynak van éppen elég dolga, nyugodtan bízhatsz annyira a vegetatív idegrendszeredben. Páláne mivel "ha valami elromolhat, elromlik", akkor a tudat pláne el tud romlani, szerintem kapásból tudsz mondani 10 saját ismerőst, akik tuti elszúrnák a saját szervezetüket, ha rajtuk múlna. :D Épp elég probléma van az elvileg tök egyszerű dolgokkal is, mint a rendes alvás (fiatalok ezt juszt is felrúgják), táplálkozás (hány ember túlsúlyos? miért van kereslet a szxr olcsó ételekre?), a normális gondolkodás, stb. Ha már ennyi se megy, minek akarsz a tudatos részre több feladatot testálni?


" Én szabadulni akarok. Ebből a testből. Ami labilis, és bizonytalan feltételeken egyensúlyoznak az életfeltételei. "

Én nem tudom mi a bajod a testeddel. Ahhoz képest, hogy mennyi funkciót kell ellátnia, a hőszabályozástól az immunvédelmen át a molekulák átalakításáig, szerintem elég jól teljesít. Azt hiszed, hogy elmenekülhetsz egy olyan helyre, ahol "biztonságban" leszel? A test nem hibás, a test pont, hogy a természetes romboló funkciókat szűrui ki, amíg bírja. Teszem azt, ha megfagysz egy kis hidegtől, az nem a tet hibája. A test annak az érdekében dolgozik, hogy ennek ELLENÉRE is állandó belső hőmérsékletet tartson fel benned. De a hideg/meleg csak sima testedtől független természetes fizikai állapot-változás. És ez ugyanúgy igaz minden másra is. A test hibája, hogy nincs végtelen energia? Hiszen ő folyamatosan alakít át neked mindent, amit bezabálsz, hogy legyen energia. A test hibája, hogy van gravitáció és feljebb kell pumpálnia a vért?


Egy számítógépnek nincs ugyanúgy szüksége energiára, karbantartásra, miegymásra? Attól, hogy az egyik testet a másikra cseréled, nem feltétlen jársz jobban. Szerintem szövetségesnek kellene tekintened a testedet, ami téged próbál megmenteni, nem ellenségnek.

2016. okt. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Akkor ha legyen öngondoskodás, legyen öngondoskodás. Mostantól te irányítod a testhőmérsékletedet, a szívverésed, a vérnyomásod, a vörösvértest-termelésed, az emésztésed, plusz a a májfunkcióidat (van vagy pár millió). Kellemes időtöltést.


"Én utálom a testemet, ki akarom a tudatomat tölteni 1 gépbe." - nyugi, már most is megteszed nap mint nap. (Te szerintem inkább az ELMÉDET akarod kitölteni egy gépbe, de az már most is egy gép, és nem vagy ura, de ráadásul még azonosulsz is vele, azért okoz szenvedést.)

2016. okt. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!