Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy kifejlett nagy és erős...

Feketeruhasember kérdése:

Ha egy kifejlett nagy és erős hím oroszlán és egy ugyancsak ereje teljében lévő majd 300kg-os herrerasaurus kénytelen lenne harcolni egymással akkor melyik győzne?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nem találkozhatnak és ha találkoznának sem biztos hogy foglalkoznának egymással, de mi lenne ha?
2016. okt. 13. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Az oroszlanoknal a nostenyek vadasznak,es mindig falkaban,

A him oroszlant a vadaszadban alkadalyozza a sorenye ,mivel nem tud elegge a foldhoz lapulni,es eszrevetlenul tamadni ,ezert mindig csak a nostenyek utan segit a tamadasban.

Egyebkent egy 40kg-os csimpanz pl síman sikeresen tamad egy fellnott ferfira,mert mozgasban joval gyorsabb,es a reflexei is kivalloak.

2016. okt. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem jelentem fel a kérdésed, mert a moderátort hoznám zavarba azzal, hogy nem tudná hova helyezni a kérdést.


Én alapvetően a herrerasaurus-ra tippelek, de ez inkább környezeti tényezőktől függ -mint a hőmérséklet, közlekedési viszonyok-

2016. okt. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A herrerasaurus leharapná a hím oroszlán hátul lógó heréit és vége a harcnak.
2016. okt. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én az oroszlánra tippelnék. Sokkal gyorsabb lehetett és minden testhelyzetből képes támadni, nézzük csak meg amikor elejt egy gnút vagy bármit, gyakorlatilag a földön fekve is harap, tép. Szerintem ez az őslény elég gyér lenne a "király"-hoz képest.
2016. okt. 16. 08:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Rossz fogadas. Nyilvan egy dinoszaurus joval erosebb mint a mostani emlos allatok. Es valszeg gyors is volt mert husevo. Husevo letere gyorsan kellett tamadnia es nyilvan vedekeznie is mivel ha lassu lenne konnyu preda lett volna mas ragadozo tarsainak
2017. okt. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 Nem kellett feltétlenül olyan gyorsnak lennie mint a mai oroszlán, elég, ha olyan gyors volt, mint a többi húsevő dinoszaurusz.
2017. okt. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#3 Kiégtem...

#5 Nem mindegyik ragadozó dinoszaurusz volt gyors.

Nos, szerintem kétség kívül a Herrerasaurus győzne. Gondolj csak bele, ma egy egész falka oroszlán nem tud elbánni egy termetesebb krokodillal, ami (legalábbis a szárazföldön) nem valami mozgékony állat. Nos, képzeld csak el, hogy egyetlen egy oroszlán mit tenne egy Herrerasaurus ellen, ami méretre kb. olyan, mint egy termetesebb nílusi krokodil, csak két lábon jár, és jóval mozgékonyabb.

2018. jan. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!