Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ugyanaz lenne a cselekedet?

Southpark250 kérdése:

Ugyanaz lenne a cselekedet?

Figyelt kérdés
Adott két egyforma szoba és tételezzük fel hogy a szobákban létrehoznak két biológiailag egyforma embert üres tudattal pár év megfigyelésre. ugyanazt fogják átélni, ugyanolyan személyiségük lesz ugyanúgy cselekednének ugyanaz lenne a mozgásuk egy időben?

2016. okt. 18. 02:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy nem. A két egyforma szoba nem lenne tökéletesen egyforma, a benne lévő levegő sem (páratartalom, CO2-szint, hőeloszlás, mágneses erővonalak, gravitációs hatás, stb.), és főleg nem lenne a benne lévő két ember tökéletesen egyforma. Apró eltérések, amelyek hosszú távon összeadódnak.

Ez gyakorlatilag egy kaotikus rendszer, amelyeknek alapvető tulajdonságuk, hogy a kezdőállapotban bekövetkező legapróbb eltérés is nagyon rövid időn belül nagyon nagy eltérést okoz a működésben.

2016. okt. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tislerics Máté ***** válasza:
Nem lenne ugyanaz a cselekedetük, mivel az emberi testben zajló biológiai folyamatok biztosan eltérőek lesznek. A szervezetünkben folyamatosan pusztulnak és osztódnak a szerveinket alkotó sejtek. Ha egy kicsit is máshogy megy végbe egy ilyen folyamat az láncreakciót indít el és idővel akár teljesen eltérőek is lehetnek a döntéseik.
2016. okt. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Csakhogy az ember nem így működik. Függetlenül attól, hogy a dolog technikailag kivitelezhető-e, üres tudattal nem lesz ember. Még állat se. Feltételeztünk bizonyos ismereteket, így nincs üres tudat. Az ember még az evést is "tanulja", nemhogy olyan komplex dolgot, mint a gondolkodás.

A felvetés nem gyakorlati szempontból, hanem elvileg értelmetlen. A természetben nem létezőt (mert lehetetlent) akar vizsgálni.

2016. okt. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
tudom hogy lehetetlen arra szerettem volna kíváncsi lenni hogy két egyforma ember mondjuk egy tökéletes klón gyakorlatilag két egyforma szobában belenne zárva akkor ugyanúgy mozognának szoval ugyanaz történne az egyik szobában mint a másikban? oylan lenne mint pl egy alternatív dimenzió?
2016. okt. 18. 13:47
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az ember nem gép, nem determinisztikus rendszer.
2016. okt. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyon érdekes kérdés!Elmondom én hogy látom:


Nem lehet semmit teljesen reprodukálni, mivel az univerzumban minden apró részecskét más és más behatás ért,más információkkal lettek felruházva az évmilliók során.

Nincs két egyforma.Minden más és más.Más helyen van a térben...és más időben is.Egyébként az idő egy nagyon érdekes dolog!Szerintem nincs olyan,hogy valami egy időben történik,ugyanis az időt végtelen egységre lehet osztani.Az univerzum hullámokból,rezgésekből áll és nem rezeghet egyszerre két hullám,nagyon minimális időbeli különbség minden rezgés között van.A végtelenségig lehet osztani az időt.Az univerzum viszont véges!Az idő tehát egyfajta illúzió,a dolgok egymás után való történése okozza ezt az illúziót a téridőben.


Úgyhogy ilyet nem is lehetne csinálni,de ha mégis sikerülne akkor szerintem totál ugyanazt csinálnák,ha a DNS-ük ugyanaz lenne.


Ugyanis ha kicsit is hasonló,mint egy DNS örökítésnél (gyerek nemzésnél),akkor is vannak közös vonások (persze nem ugyanolyanok) mint pl.: apa-fia ugyan úgy mozog pedig soha az életben nem látták egymást stb..


Én így látom a dolgot :) Remélem segítettem! :D

2016. okt. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Borz5 válasza:
raadasul elvileg a DNS mutaciok spontan tortennek igy egy ido utan mas lenne a 2 ember DNSe fuggetlenul a kornyezettol. nembeszelve a bomlasokrol amik szinten. De gondolom minel tovabb vizsgalnank annal elterobben viselkednenek. jo kerdes amugy. a spontan mutaciorol szolo kiserlet.. Luria–Delbrück-féle fluktuációs teszt
2016. okt. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!