Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van Magyarországon olyan...

Van Magyarországon olyan program/képzés/konferenciasorozat/gyakornoki program/intémény/bármi, amely kifejezetten a fenntarthatóság kérdéskörével foglalkozik?

Figyelt kérdés
Mérnökhallgató vagyok, érdekel a fenntarthatóság annak bármilyen értelmezésében, elősorban a tudományos terület és a környezethez kapcsolt kérdésköreivel és szeretném effelé irányítani valahogy a szakmai profilomat. Ebben tudtok segíteni? Ez egy elég összetett kérdés, tudom. Februárban végzek villamosmérnökként BSc képzésen és szeretnék tovább haladni úgy, hogy megtaláljam a számomra igazán érdekes területet. Ehhez keresek intézményeket, szakkollégiumokat, ahova lehet csatlakozni esetleg. Gyakornoki pozíióba is mennék szívesen, de februártól megszűnik a jogviszonyom is, államvizsgát követően. TOvább kérdésem, hogy milyen mesterképzést ajánlotok, ha klímaváltozás, környezetvédelem, energetika érdekel annak műszaki, gazdasági, jogi értelmezésében is akár? Köszönöm előre is!

2016. okt. 21. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
és 7(?) félév villanykar alatt erről nem mondtak semmit? kötve hiszem...
2016. okt. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ennek a kommentnek semmmi értelme nem volt. A kérdést azért tettem fel, hátha kapok hasznos ötleteket, tippeket, esetleg ír valaki, aki hasonló cipőben jár. Őszintén szólva a magyar felsőoktatásban a fenntarthatóság nem annyira élenjáró fogalom, mégha sokszor is találkozni vele, össze sem hasonlítható ahhoz képest, amit egy északi vagy nyugat-európai országban lehet tapasztalni.


Ennek megfelelően egy sztenderd villamosmérnök sem a fenntarthatóságról tanul itthon (hazudik aki azt mondja). A villamosmérnöki tudomány érinti azt. Ennek megfelelően én is érintőlegesen kaptam betekintést. Ezt szeretném bővíteni, mert eddig nem foglalkoztam különösebben ezzel a kérdéskörrel magyar kontextusban, így most kíváncsi lettem, hazánkban vajon pontosan kik/mik azok, akik/amik ezzel foglalkoznak.

2016. okt. 22. 00:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Szuper, hogy érdeklődsz a téma iránt, bár furcsállom, hogy ezek ellenére ennyire nem találkozol az ügy képviselőivel. Nem tudom melyik egyetemre jársz, de a legtöbb egyetemen mind a diákéletben, mind a tantervben erősen jelen van (pl. a BME-n két karon is képeznek fenntarthatósági szakembereket, környezetmérnök bsc msc és környezetgazdaságtan msc, illetve a BME EZK is több mint 30 éve működik...), emellett legalább heti 20 szakmai esemény/fórum/konferencia van fenntarthatóság témában Budapesten, konkrétan kettőnek a héten én is társszervezője voltam. És hamarosan itt a SUSCO, BWS, stb... alig lehet kilátni a programokból. Képzésként most indult a Humánökológia szakkoli, fantasztikus előadókkal és diákokkal. Rengeteg intézmény foglalkozik a témával, magyarországi székhelyű nemzetközi szervezetektől kezdve EUs projekt csapatokon át rengeteg civil szervezet (pl. mint villamosmérnök, talán érdekes lehet az Energiaklub, REC, stb.). Általában nekem is van egy csomó egyetemista gyakornokom. Szóval javasolnám, hogy kezdj el nézelődni, ismerkedj meg a témában jártas emberekkel, többnyire igen befogadó és összefogásra képes közeg. Kérdés esetén privátban válaszolok.
2016. okt. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a részletes választ, pont az ilyen kommentek miatt írtak ki így a kérdést.


Tudom, hogy megannyi fenntarthatósági program van Magyarországon is, inkább kicsit úgy értettem azt, hogy nem élenjáró itthon a fogalom, hogy az emberek nem tudnak annyira róla, a tanulókat nem arra készítik fel középiskolában, hogy ez egy komoly kérdéskör és hogy ezzel lehet külön foglalkozni (illetve a legtöbb iskolában). Itthon inkább vannak a hagyományos tantárgyak, egyetemi képzések. Pl. elmehetsz villamosmérnöknek, gépészmérnöknek, környezetmérnöknek, de nem mehetsz el olyan képzésre külön, hogy sustainable chemistry vagy agriculture vagy hasonlók. Nyilvánt itthon is tudsz specializálódni. És talán pl. pont ebből jön hogy a BME energetikai szakkollégiumot ismerem, mert az közvetlenül kapcsolódik a villamos területhez, de pl. BME EZK-t most hallom először. (köszi egyébként). Energiaklubbal volt már indirekt kontaktom, de végül nem csatlakoztam. REC-et nem tudom micsoda.


Azért is írtam ki ennyire széles skálát leíróan a kérdést, hogy minél többen írjanak/reagáljanak.


Írni fogok hamarosan privátban, hogy érdeklődjek hol találhatok bővebb infókat! Köszi mégegyszer!

2016. okt. 23. 00:24
 5/5 anonim ***** válasza:
A BME-n is van például zöld diploma program, aminek a keretében ha elvégzel fenntarthatósági kurzusokat bizonyos kreditértékben, akkor kapsz egy plusz elismerést a diplomádhoz. Mint írtam, most indult a humánökológia szakkoli minden magyar budapesti hallgató számára, széleskörű, holisztikus programmal, kb. 100 diákkal. De összességében egyetértek azzal amit írtál, közel sem jelenik meg eléggé az oktatásban, közéletben a kérdés, igazából ezért az is okolható, hogy a magyar oktatási rendszer egy roncs...
2016. okt. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!